DSLR Hakkinda bilgi almak

Yavastan fotografciliga baslayayim diyorum. Kompakt makinalar kesmiyor artik. Yalniz DSLR olayi hakkinda saglam ve "guncel" bilgilere ihtiyacim var. Onerebileceginiz bir site var mi? Kulaktan dolma bilgilerle, bilmeden gormeden gidip kullanamayacagim bir makinaya para yatirmak istemem dogrusu.

Istediklerim basit seyler; diyafram araligi nedir, lenslerin olayi nedir, hangi lens ne ise yarar vs gibi bilgiler.

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

google'da arayınca tonla site çıkıyor konuyla ilgili. öyle tüm bilgileri derlemiş şahane bi türkçe site yok bildiğim kadarıyla. ingilizce olarak ise tonla site var seni bilgilendirecek.

hem bi siteye bağlı kalma. aynı konuyu farklı sitelerden okuyarak kafanda oturtmanı tavsiye ederim. ha teknikleri öğrenmek istiyorsan, şu duyuruya bir bak derim: (git: 44688). badim diye demiyorum paradoxical o soru altında resmen şov yaptı.
  • deckard  (22.07.10 02:13:43)
Tamam deckard bakayim. Yalniz web sitelerinde ki bilgiler cok guncel olmuyor malesef. Bulabilirsem guncel olani bulayim dedim.

  • arnatuile  (22.07.10 02:18:29)
içeriğini tam bilmemekle birlikte faydası olabilir diye paylaşıyorum. www.bascek.com

  • layer26  (22.07.10 02:58:28)
ya diyafram enstantane kavramları sözlükte bile anlaşılır biçimde yazıyor olsa gerek.

ama 8-9 tl lik kitaplar var. fotoğraf makineleri ve işleyiş prensipleri hakkında fikir veriyor.

ben seneler önce fotoğraf teknik okumaları diye bir kitap almıştım ve fotoğraf bilgi ve tekniğimi en çok geliştiren şey o kitap olmuştu.

@ deckard; yahu yok mu şöyle fotoğraf hakkında genel bilgi evren blog du bir siteyd falan türkçe gerçekten? çok saçmaymış :D
  • cedric tweedledee  (22.07.10 09:58:04)
dslr alınacağı zaman da ya letsgodidgital.com ya da dpreview.com a bak.

  • cedric tweedledee  (22.07.10 09:58:35)
national geographic bi ara fotoğraf eğitimi cd.leri vermişti. bul onları, tamamını öğren.

  • babil baligi  (22.07.10 14:04:37)