askerlik meselesi

selam arkadaşlar, bazı olaylardan dolayı 335. dönem sevk işlemlerimi henüz gerçekleştiremedim, bazı sorularıma yardımcı olabilirseniz memnun olurum, merak ettiğim bağlı olduğum ilin askerlik şubesine şevk işlemleri için gittiğimde yanımda götürmem gereken bir evrak var mı? (diploma, belge vs...) yoksa bunları yedek subaylık sınavındayken mi teslim edeceğim? bütün bunları rahatça öğrenebileceğim bi link-entry felan verirseniz de makbul olur, teşekkürler.

götürmen gerek fotoğraflar nüfüs cüzdan fotokopileri ve diplomanın aslının fotokobileri. sayıları aklımda değil lakin tsk sitesinde yazıyor. bunları şubeye giderken götüreceksin. şimdi götürürsen aralıkta askersin.

  • hacı  (21.07.10 19:09:40)
haci eyvallah da benim tecil temmuzda bitiyo askerlik ağustos'ta anlayacağın, son sevk işlemleri için olan süreci sormuştum.

  • hocam fazla egon var mi  (21.07.10 19:18:31)
Dörder tane diploma ya da geçici mezuniyet belgesi fotokopisi (aslıyla birlikte), yine 4 tane nüfus cüzdanı fotokopisi (aslıyla birlikte)

Bunların dışında, üds, kpds, toefl gibi sınavlara girmiş ve yeterli puan almışsan sonuç belgeni de dört fotokopi yapıp aslıyla götür, yararı oluyor dedi şube başkanı bana, ben götürdüm bakalım.
  • portnoi  (21.07.10 19:41:07)