laptop alıcam fikir lazım

2 hafta kadar sonra laptop alıcam.

www.bimeks.com.tr **
www.bimeks.com.tr *
www.bimeks.com.tr ***
www.bimeks.com.tr **

yanlardaki yıldızlar beğeni ölçüm. şekle şemale bakmıyorum, bilgisayarın özellikleri daha önemli benim için. kredi kartına 12 taksitle alıcam. 110 lira civarı olmalı en fazla.
sizin de fikirleriniz varsa alabilirim veya bu üçünden hangisini tercih edeyim.

casper türk malı ve kaba bir dizaynı var bence ama tek i3 işlemci onda. lg bana fena gelmedi açıkçası ama core 2 duo bir önceki nesil i3 ile bariz bir fark var mı bilmiyorum.

  • passion rules the game  (19.07.10 22:53:25)
i3 işlemci tek mi oluyor? onu kaldırıyorum o zaman ya ben çift çekirdek sanmıştım. o zaman ortalama bu özelliklerde yeni fikirlerinize ihtiyacım var.

  • xenophobe  (19.07.10 22:54:47)
yok yazdıklarınız arasında tek i3 casperda var. :) o da çift çekirdek yani :)

www.bimeks.com.tr

illa i3 isterseniz bu var. lakin hdd ve ram'i nispeten az. dell sağlamdır ama o var. bir nevi markaya para ödemek gibi.
  • passion rules the game  (19.07.10 22:55:35 ~ 22:56:14)
tamamdır onu da ekledim. hdd çok önemli değil zaten. ram de 3 gb ve 4 gb çokta farketmez. sonradan gelenler ona da baksın.

  • xenophobe  (19.07.10 22:57:31)
www.bimeks.com.tr

bu da samsung ve toshiba'nın aşağı yukarı aynı olan modelleri.

dediğim gibi bunları özellikleri nispeten daha düşük ama markaya verilen para var.
benim 2005'te aldığım dell hala taş gibi, kuzenime de samsung aldırdım ekranı güzel belirteyim. :)
  • passion rules the game  (19.07.10 23:01:35)
samsung'un işlemcisi düşük, toshiba nın da rami. ama dell i değerlendirmeye çalışıcam.

  • xenophobe  (19.07.10 23:06:36)
www.hepsiburada.com şunu bir arkadaşıma aldık. freedos geldi, üzerine güzel bir win7 ultimate kurduk. office 2007'de word e tıklayınca yarım saniyede açılıyor.

başka bir arkadaşımda win7 basic olarak var aynı model, biraz yavaş gibi geldi. arkadaşım virüs kapmış da olabilir. kasa sağlam, ekran güzel. bildiğin hızlı. (2 gün önce hepsiburada 200 tl hediye çeki vardı, kaçırmışsın)
  • togi  (20.07.10 00:41:03)