superonline'ın 10 mbpslik fiber bağlantısı hakkında??

şimdi a dostlar superonline da 10 mbps lik sınırsız internet 49 lira. ttnet aynı fiyata 1 mbps lik hizmet veriyor. superonline a geçtiğimiz takdirde ttnete olan tahahütün cezasını da superonline karşılıyormuş. geldik zurnanın zırt deliğine;
türkiye'deki tüm internetler ttnetten çektiğine göre superonline da ttnetten çekiyor. e bu durumda ortadaki olayın aslı astarı nedir?
superonline a geçme isteğim oluştu. peki geçtikten sonra fiyatta fahiş bir artım olması olası mı? 10 mbps ulan..

superonline a geçen, fikri olan beri gelsin be canım ciğerim

"türkiye'deki tüm internetler ttnetten çektiğine göre"

TTnet disinda yurtdisina baglantisi olan firmalar var. Superonline bunlardan biri olabilir.

Ama olmasa bile olay o degil zaten. Smile ADSL ve benzeri firmalarin TTnet'ten aldigi sey evlere olan bakir kablo baglantisi. TTnet o hat icin belli bir ucret aldigindan, o hatlari kiralayan firmalar cok daha ucuza hizmet saglayamiyorlar.

Superonline'in 10Mbit hizmeti ise fiber, bakir kablo degil. Kendi fiberini dosuyor. Zaten o yuzden de cok az yerde o hizmeti almak mumkun.
  • wpi  (19.07.10 15:31:57)
suğeronline kendisi fiber kablo dosuyor, ttnet altyapısı değil. bi de adil kullanım sınırı mı ne vardı.

  • bryan fury  (19.07.10 15:32:24)
superonline deli gibi kablo döşüyor son zamanlarda, izmirde sürekli görüyorum. kendi alt yapıları var yani.

  • uckac  (19.07.10 17:42:09)