Tekken nasıl oynanır ?

Bu soruyu başlık olarak açmak vardı ya neyse :)) Hep karambole mi oynamak zorundayız ? azıcık bilinçli oynayayım derseniz tuşlara çılgınca basan arkadaşınız balına yaptığı kombolarla sizi yeniyor.

Bir adam seçip kombolarını öğrenmek mi mantıklı yoksa iki ileri ye basıp diğer tuşlara karambole basmaya devam mı :))

o kadar çok hareket var ki, iki tuşa aynı anda basınca bile farklı harket yapıyor. nasıl aklımızda tutacağız ?

oyunun başında, oyuna girmeden, kıyısında, köşesinde tüm komboların olduğu bir liste var diye biliyorum. hatırlayamadım şimdi. ama o kadar çeşidi aklında tutacağına karambole bas tuşlara çok daha iyi sonuç alıyosun.

çelişen not: yoshimitsu yu oturtacak, döndürecek ve adamın arkasından çıkartacak kadar kombo bil yeter. :)
  • tahret muslugu  (13.11.07 22:11:10)
mega hafıza diye bi eğitim seti var bu iş için biçilmiş bi kaftan. melik duyar dı sanırım hocamızın ismi.

  • yazar olacak okur  (13.11.07 22:17:59)
ahaha mega hafıza ile akılda tutarsam gülmekten oynayamam. gerçi fena fikir değil

"
hareket : oturma
oyuncu : yoshimitsu
Yapılış : WC(while crouching)+3+4

yoshimitsu ile oynarken düz bir ovada olduğunuzu düşünün yerler ıslak değil, oturmak istiyorsunuz. eğildiğinizi düşünün ama tam o sırada yerde hayvan pisliği olduğunu fark ettiniz. üstüne oturmamak için hemen aynı anda solunuzdaki 3 kollu arkadaşınıza ve sağınızdaki 4 kulaklı koyuna tutununuyorsunuz."
  • kimlanbu  (13.11.07 22:43:17)
hocam nafi; yoshimitsu ile oynayacaksanız hiç oynamayın daha iyi.
tekken'i bununla oynayan, street fighter'ı da dhalsım ile oynar.
Bence bunlar kolaycıların adamlarıdır...
  • late viper  (13.11.07 23:56:46)
en güzel kombo, kırmadan bütün tuşlara basmaktır bence

  • reeper redeemer  (14.11.07 00:32:45)
king in kombolarını tutmalarını fln ogrenmen baya baya zaman alır. sayfalarca tutuyor. lei de oyle. bryan fury, hworang, jin fln daha kolay geldi bana oynarken.

  • bryan fury  (14.11.07 00:42:49)
ha bi de r1 r2 l1 l2 fln bunlara da tus atamadan [lk+rk vs vs] pek kombo yapılmıyor.

  • bryan fury  (14.11.07 00:57:48)
sanırım videolardaki manyakların taktiği de tuş atamak, o kadar tuşa basmak insan işi değil.

gerçi lise hazırlıkta sınıfa sega mega drive 2 getirmişlerdi, arkadaş mortal kombat ta gözümün önünde brutality yapınca imkansız diye bir şey olmadığını anladım
  • kimlanbu  (14.11.07 01:25:47)
insan işi değil gibi görünüyor başta, ama çalışınca valla oluyor:) zaman harcamak lazım işte..

ayrıca her tekme-yumruğa karşı kontra hareketler mevcut, onları öğrenirseniz tuşlara çılgınca basan arkadaşınızı yerden yere vurabilirsiniz:)
  • pispinti  (14.11.07 02:37:18)
Özellikle ps2 de steve fox candır, seriye baglarsanız karşı konulamaz onun dışında genelde bala göte oynanır ps2 de.

  • mikelarteta  (14.11.07 09:43:31)
mortal kombat taki brutality ler manyak eet, ben joypad i yardırmıstım bi oyle, bildigin elimde kaldı. tekkendekiler daha yapılaiblir.

  • bryan fury  (14.11.07 17:19:11)