Bozulmayan, çok uzun süre dayanan ürünler listesi yapmak istiyorum.

Örnek : Krups mixer 35 yıldır saat gibi çalışıyor.
Kirby elektrik süpürgesi kullanım ömrü 30 yıl.

Bünye gereği kısa sürede elimde patlayan şeylere kıl oluyorum. Hani evladiyelik şeyler vardır ya hayatımızda. Bir alırız yıllarca hizmet eder. İşte öyle bir şey.

singer dikiş makineleri vardı eskiden. bir ömür boyu garantisi vardı. anneannemin çeyizinden kalma var bir tane, hala çalışan.. falan filan..

  • kedi olmus gidiyorsun  (17.07.10 16:38:42)
bizim evdeki arçelik çamaşır makinesi de hala (nazar değmesin) sorunsuz çalışır. ama yeni nesiller bu kadar dayanır mı kim bilir?

  • biyolog olcakmisim  (17.07.10 16:53:38)
AEG buzdolapları yaklaşık 30 senedir çalışıyordu bizimkisi, yenisini alınca birine verdik hala çalışıyodur atmadıysa sıkılıp.

  • rubiks cube  (17.07.10 17:07:39 ~ 17:08:46)
-tek kapılı AEG buz dolabı min 25 yıl (çalışıyor)
-arçelik çamaşır makinesi min 20 yıl (çalışıyor)
-sansui müzik seti 18 yıl (çalışıyor)
-panasonic şarjlı piller 600mah 15 yıl(öldü)
-atari 2000 [şaka değil] 20 yıl (çalışıyor)
-çevirmeli telefon min 30 yıl (çalışıyor)
-demirdöküm gazlı şohben 25 yıl (çalışıyor)

çalışıyor dediysem tamirci usta yüzü görmeden
  • angelofdeath  (17.07.10 17:30:22)
kingston ram, ömür boyu garantili.

  • darknum  (17.07.10 18:30:18)
frigidaire diye bir marka vardı bir zamanlar. annemlerde çamaşır makinesi var 20 sene sorunsuz çalıştı yakın zamanlarda borusunun eskimesi gibi sorunları oldu ama olsun o kdr da. bir araştırın yine de ama.

  • sisljem  (17.07.10 19:07:01)
(bkz: arçelik leydi 170 ) bulaşık makinası 20 senedir bizde bi kere bile servis çağırmadık hala tıkır tıkır çalışıyor. buzdolabı da öyle modelini bilmiyorum ama arçelik yine 15 senelik.
aynı şekilde kurutma makinası ve çamaşır makinası tıkır tıkır çalışıyor. hatta çok tıkırdadığı için çamaşır makinasını değiştirdik 20 sene sonra. kısaca arçelik'in eski ürünleri kolay kolay bozulmuyor. yeni olarak sessiz çalışan çamaşır makinası var bakalım 6 sene olmuş alalı sadece sesi çoğaldı diye servis geldi garantiden değiştirdi.

  • buffy de vampir sayilir  (17.07.10 20:05:21)
mercedes. valla 60-70 yıllık olup hala çalışanları var. :)

  • hevipeyra  (17.07.10 20:21:26)
commodore 64 (20 yil)
amiga 500 (17 yil)
facit ntk model hesap makinesi (55 yil)
capkin komsu dede (70 yasinda var)

saydiklarim calismaya devam ediyor. ama dede biter yakinda..
  • ozza  (17.07.10 20:41:35)
Camel Trophy Adventure serisi gore tex botlar 13 yıl boyunca ne su ne de kar geçirdi :)
Parçalanınca yeni bir çift almak istedim. O kadar da rahattılar ki anlatamam.
Malesef gelmiyor o seri. Camel Active diye bir seri getirdiler.
  • kaan atakan  (17.07.10 23:19:12)
arzum narenciye sıkıcağı. en az bi 20 senesi var.
caterpillar bot. bu sene 11. senesi

  • simten  (18.07.10 01:11:16)
hp deskjet 960c. 99'dan beri bana mısın demedi. sonradan aldığım tüm inkjet, lazer printerler şu veya bu şekilde bozuldu. o bozulmadı.
çocuğun olursa maclaren (bizdeki vvogue idi) puset. 10. yıl ve 4. çocukta şu anda, sadece bir kere gölgeliği yamulduydu uçakta, bir hafta içinde eve yenisi postaladılardı.
kayınvalidemlerdeki 1981 modem miele çamaşır makinası benim 2001 model makinamdan daha iyi yıkıyor.
  • zkurmus  (18.07.10 01:53:40)
raks vantilator 25 yıl

  • kaan atakan  (24.08.10 23:51:38)