yemin zaptı - noter...

selam
ufak bir çeviri bürosunda çalışıyordum. cuma işten atıldım hafif kavgalı.
bugün ne olur ne olmaz diye noterden yemin zaptını iptal ettirmeye gittim, ki daha önceden benden habersiz kullanmıştı patron bu yemini bazı işlerde. ben gitmiştim ama sonradan haberim olmuştu vs.
bugün de iptal ettirdim. noterci biraz naz yaptı korktuğum gibi "ya ne farkeder, işten çıkmışsın, yemin zaptının işle alakası yok, durabilir" falan... bu arada noterciyle patronun araları iri. "yok, memlekete döneceğim ben alakam kalmadı, iptal edelim" dedim. kadın kendindeki orijinalinin üzerine iptal yazdı. bendeki imzasız faks kopyası da kendisinden kaldı. yemin zaptı iptal ettirme prosedürü bu kadar mı? burdan başıma bir şey gelme olasılığı (imza kopyalama vs.) var mı? adamlara çok güvenemiyorum çünkü.
teşekkürler

başka noter? yok olmuyor. belirli bir notere yemin edersin, sonra da istediğinde iptal edersin ama ben ilk defa yapıyorum bunu.
ben bir belge almadım. sadece kendilerindeki dosyada bulunan asıl belgeye iptal yazdı kadın, tamam dedi.

  • sanat guresi  (16.07.10 18:38:10)
diyelimki senin haberin olmadan kullanıldı yemin zaptın ve bu da senin başına bi iş açtı, sen bu belgeyi iptal ettirdiğini noterden soruldğunda bunun anlaşılacağını belirtebilirsin, tarih eklemesini isteyebilirsin bu önemli, bi de sigortalıysan zaten çıkışın belgelenebilir sorun olmaz, ama iptalin yanında bi tarih olsa iyiymiş sanki

  • lizard queen  (17.07.10 09:54:36)