askerlik/belge

yüksek lisansı dondurdum. haziranda dondurduğuma ait belgeyle başvuru yaptım.
adam ağustosta askrsin dedi gönderdi.

şimdi durum böyle böyle acaba getirmem gereken bir belge var mı diyorum
(noolur noolmaz diye) yok diplomanın fotokopisi kimlik bilmemnesi falan diyor telefondaki gerizekalı kadın.
yavvv ne diploması? diploma fen bilimleri enstitüsünde. zaten kayıt olurken veriyon.
acaba kadın mı idiot ben mi bilmiyorum.
şimdi benim bunlara diploma fotokopisi vermem gerek mi?

Ağustos'ta asker olacağına dair kağıt verdiyse, sanırım direk nüfus kağıdıyla gidip sınav bilgileri ile ilgili zarfı alabiliyorsun. Ama kadının dediği de olabilir, sen yine de, ikamet ettiğin yerdeki ya da nüfusa kayıtlı olduğun yerdeki şubeye git, durumu sor. Nasıl olsa 31 Temmuz'a kadar sınav belgeni alabiliyorsun

  • bonjurkes  (16.07.10 16:01:52)
Okulda fotokopisini aslı gibidir diye onaylatırsan olur herhalde.sınava girmeden önce bir sarı zarf alıyorsun ve o zarf kapanmadan önce şube komutanı diplomayı inceliyor.Fbe den kayıt dondurma belgesi yeterli midir ona komutan karar verecek.albay felansa sorun çıkarır,personel asteğmen ise istemeyebilir.

  • ohshit  (16.07.10 16:39:44)
aslında benim derdim okula kadar gitmemek zira şu an istanbula 900 km uzaklıktayım.
git-gel başıma iş açmak istemiyorum.

  • Google01  (16.07.10 16:57:01)
gerek yok, sadece nüfus cüzdanı ile hallettim ben.

  • faideli bilgiler  (16.07.10 17:29:52)