eş zamanlı yüksek lisans ve lisans okunur mu?

soru başlıkta aslında..
biraz açmak gerekirse yüksek lisansın 2. yılındayım bu yıl ki lys den fena sayılmayacak bi puan aldım 2. bir üniversite okumak istiyorum.
şimdi kayıt sırasında veya sonrasında bu ikili durumun ortaya çıkma olasılığı var mı?
durum açığa çıktı diyelim her iki okuldan atılma mı söz konusu yoksa kişiden seçim yapması falan mı isteniyor?

şöyle bi örnek vardı bizim bölümde: elektronik müh. okuyan biri çap yapıp bilg. mühendisliği'ni de okurken elektroniği bitirdi ve bilgisayarı okumaya devam ederken aynı zamanda mekatronik'te yüksek lisansa başladı. yüksek lisans okurken lisans okuyabilmenin belki başka bi prosedürü vardır onu bilemeyeceğim.

  • tepedeki psychedelic adam  (15.07.10 20:43:54)
erkeksen yapamazsın. lisans bitiren erkek askere gitmeden 2. lisans programına başlayamaz.

  • yazar kasa  (15.07.10 21:23:35)
evet bak öyle bişey ben de duymuştum şimdi hatırladım. ikinci lisansı yaptırmıyolarmış askerliği yapmadan. var demek herhalde böyle bişey.

  • tepedeki psychedelic adam  (15.07.10 21:30:15 ~ 21:30:38)