maaş hesabı

Bankadaki vadesiz hesabın maaş hesabı sayılması için, çalıştığımız şirketin illa ki bankayla resmi olarak sözleşme vs. imzalayıp onun 2 taraf arasında geçerli mi olması gerekiyor? Benim ocak ayında (şirketin anlaşması vardı) maaş hesabım açıldı, 5. ayda başka bir yerde çalışmaya başladım. Şu an çalıştığım şirket, maaşımı yine bu bankaya yatırıyor (Garanti bu arada) benim burada hesabım olduğu için. Yani her ay düzenli para giriş çıkışı oluyor. 34 tl'nin benden de gittiğini görünce mail attım ama hesabım maaş hesabı değilmiş. Benim hesabım artık maaş hesabı sayılmıyor mu nasıl oluyor?

örnek teşkil eder mi bilemedim ancak akbank'ta daha önce tamamen normal vadesiz olan hesabımı , yeni başladığım işyeri sebebiyle maaş hesabım olarak tanımlamalarını rica ettiğimde halletmişlerdi.

  • Phoebe  (13.07.10 18:04:34)
şirketle banka arasında maaş protokolü vardır. muhasebe departmanınızdan hesabınızı maaş hesabı olarak tanımlatmasını isteyebilirsiniz.

  • aklimdan zorum var  (13.07.10 22:17:48)