futbol sorusu, karışık.

sporun ve sporcunun dostu arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi ispanya dünya kupasını kazandı. soru şu;

şimdi dün akşam dünya kupası madalyasını takan futbolculardan, euro 2008 kupasını da görenler ve barcelona'nın 6 kupayı da kazanırken kadrosunda olan futbolcu var mı? böyle bir futbolcu ispanya'da olabilir diye o şekilde sordum ama aslında şu;

kariyerinde bulunduğu lig, türkiye kupası :), cumhurbaşkanlığı kupası, şampiyonlar ligi, kıtalar arası kupa, avrupa kupası, dünya kupasını kazanan futbolcu var mı? bir de uefa kupası kazandıysa sanırım başka kupa kalmıyor.

sanırım xavi bunlardan biri. varsa öyle birileri entry girelim adamlara, ceketimizi ilikleyip saygı duyalım.

xavi, iniesta, puyol.

pedro ve busquets de olabilir ama onlar 2008 kadrosuna alınmamışlardır büyük ihtimal.
  • ayiadam  (12.07.10 14:39:02)
sadece puyol-xavi ve iniesta var barcelona'dan. bu üçü aynı zamanda dediklerini de kazanmış oluyor.

franco baresi var bir tek uefa kupası ile avrupa şampiyonluğu almayan.
zinedine zidane var bir tek uefa kupası yok.
dani alves var copa amerika'yı avrupa şampiyonası sayarsak bir tek kendisinin dünya kupası yok.
ronaldo luis nazario de lima var bir tek şampiyonlar ligi kazananamış. fazladan kupa galipleri kupası ve fifa konfederasyon kupası var ama.

daha çok vardır böyle ya.
  • baldur  (12.07.10 15:09:49)