izinsiz ağaç kesilmesi

yazlıkta, bahçemizdeki ağaçlarımız komşumuz tarafından kökünden kesilmiş kendisi ağlaya ağlaya annemi arayıp kendi bahçeleri için tuttukları bahçıvanın yanlışlıkla kestiğini söylemiş. annem de öyle ağlayınca bir şey diyememiş. ama ben çok sinirliyim bu konuda. komşuyla aynı bahçeyi paylaşmıyoruz arada duvar var.yanlışlıkla duvarın öbür tarafına geçip 4 5 ağacı kökünden kesmenin yanlışlıkla mümkün olamadığını herkes anlayabilir. kadın bildiğiniz aptal yerine koyuyor. hem davranışı yüzünden hem giden 15 yıllık ağaçlar için çok sinirliyim ve üzgünüm. bu konuda ne yapılır sizce?
jandarmaya falan şikayet etsek? olay geçen sonbahar oldu sanırım ama orada olmadığımız için ilgilenemedik. şimdi gittiğimizde yeni görmüş gibi bir yerlere başvurmak falan mümkün müdür?
böyle bir şekilde benim özel mülküme girmek şikayet edilebilecek bir durum mudur? veya ayrıca ağaç kesmenin bir cezası var mıdır?

  • uyuklayankedi  (11.07.10 22:00:44)
zabıta ya da belediye -eğer şikayet ederseniz- mutlaka bu işle ilgilenecektir. edin bence...

  • artin bosgezenyan  (11.07.10 23:40:23)
jandarmaya şikayet edin hemen. kan alırlar adamdan. bizim orda köylülerin bütün traktörlerini bağlamışlardı.

  • quadropol  (12.07.10 08:04:03 ~ 08:05:13)