Elektro Gitar Öğrenmek İsteyen Birisine Les Paul Önerirmisiniz?

o birisi ben oluyorum. yalnız bu gitarlardan hiç bi halt anlamıyorum. şu an ne tür müzikler çalacağımı da açıkçası pek bilemiyorum. işte bunun şekillenmesi bakımından les paul diyorum acaba doğru mu yapıyorum bilemiyorum. almak istediğim marka model de:

Epiphone Les Paul Ultra-II
www.youtube.com
www.mydukkan.com

sizce 1.700tl vermeye değer mi? ya da gitar hakkında değilde aklınıza gelen farklı önerileriniz var mı?

bluesçular, rakçılar kullanır genelde.alternatif olarak fender falan olabilir.eğer daha sert şeyler düşünüyorsan jackson, esp falan olur.single cut olayı yüzünden şekillerini hiç sevmem.sen sevdiysen neden olmasın.

  • cruex  (11.07.10 19:37:49)
öğrenmek için 1700 liralık gitar çok, çok gereksiz fazla... 300ün bile üzerine geçme, herhalükarda ilk gitarının içine edeceksin sonuçta.

  • esenboga  (11.07.10 19:45:17)
jazz için strat,
metal için les paul derler. yeni başlayan birisi olman mühim yalnız. gitardan sıkılıp bırakırsan şayet o kadar parayı da sokağa atmış olacaksın. "ha azimliyimdir, bu imkansız." dersen alabileceğinin en iyisini al kullan derim.

  • jack of hearts  (11.07.10 19:48:35)
neden ilk gitarın içine etme gibi bir durum var bunu anlayamadım... evet ilk olacak ama alacaksamda iyi bir şey almak istiyorum açıkçası. daha sonra alamayabilirim diye belki bu.

  • dream  (11.07.10 20:00:30)
1700 lira verebiliyorsan al tabii, ne duruyorsun.

  • tahsin sutcuoglu  (11.07.10 20:27:27)
@jack, hocam les paul kullanan bi kaç metalci ismi sayar mısın?

  • cruex  (11.07.10 20:37:26)
Epiphone'a 1700TL verilir mi yahu, Les Paul'a o kadar para gömeceksen biraz daha koy üstüne orjinal Gibson Les Paul al...

Ayrıca her yola gelir o gitar, kafan rahat olsun.

edit : örnek ses tonu :

www.youtube.com
  • kimlanbu  (11.07.10 20:58:34 ~ 21:07:02)
ben de kafamı duvara sürtmekteydim. tam sana slash yazacaktım ki.. :) hard rock için les paul, jazz için fender strat demek daha doğru tabii. aklım öyle taksim barlarında çalan amatör gruplara felan gitti de ondan metal yazmışım. ha les paul'le jazz yapılmaz mı? o da ne demek.. adı üstünde les paul. lakin strat gibi bir kuzu dururken, oyş. '62 strat al beline sarıl, uyuyun derim. fender sapığıyım, tarafsız bir yorum beklemeyeceksin. ya aslında kategorilendirmek yanlış. strat yumuşak, les paul daha az yumuşaktır. hepsi o.

  • jack of hearts  (11.07.10 21:02:04 ~ 21:12:44)
björn gelotte de gibson les paul kullanıyor

  • rebelli00n  (11.07.10 22:27:30)
onu bunu geçin de... les paul calıcaksan başlangıcta 500 liralık bi epiphone al. cunku ilk gitarını, gitara acemiliginden dolayı yıpratacaksın. epiphone da gibson uretimidir. begendigin modelleri bulabilirsin.

  • insect  (11.07.10 22:32:09)
www.sahibinden.com? al sana gitarda buldum.. tabi ilanın benle bi alakası yok.

  • insect  (11.07.10 22:37:06)
onu alacağına;

www.mydukkan.com

al derim.
  • gozyakansakiz  (12.07.10 00:35:11)
+1 epiphone diyorum. Sonra gibson modellerine geçiş yaparsın. Yeni başlayan için bunları anlatmak biraz anlamsız gelebilir ama yine de:
Les Paul model gitarlar oldukça ağırdır aklında olsun, sadece 22 perdelik hizmet verirler, bu 22 nin son 5 perdesine basmak oldukça zordur çünkü sapın gövdeyle birleştiği yer acayip kalın, kucakta çalması biraz zor oluyor, avantajı acayip sustaine sahip, kalın klavyeyi sevene nimet, akort tel değiştirme oldukça kolay, aklıma bu kadar geliyor ve ortadan kayboluyorum. :)

  • fretboard  (12.07.10 03:13:28 ~ 03:13:45)