kpss soruları

bu kpss sınavlarına bu sene girmedim ama gelecek sene girmeye karar verdim,sınavda neler soruluyor ders mı mantık soruları mı ve kaç soru soruyolar?
bana bilgi verebilirimisiniz?

ben de ilk defa girdim. yarısı yorum yarısı bilgi sorusu oldu. genel itibariyle bence o kadar zor değildi. paragraf soruları ağırlıkta. diğer taraftan matematikte sayılar ve problemler... tarih genelde bilgi sorusuydu ve coğrafya çok vardı. ha bir de 82 anayasası atatürkçülük ve atatürk'ün yaptıkları ve ilkeleri çok vardı.

  • silver apple  (10.07.10 23:15:13)
öncelikle nereden mezun olduğun önemli. bazı bölümlerin mezunları a grubu memur olabiliyor (çoğunlukla sbf mezunları, kamu idaresi gibi bölümler). a grubu her sene yapılıyor. b grubu ise 2 senede bir (çift seneler, 2010 gibi) kesin birde ihtiyaca göre tekli senelerde de yapılabiliyor (mesela geçen sene yapıldı diye biliyorum ben). sorular pk sorun değil. orta karar bir üniv mezunu biraz yorularak (1 ay kadar orta-lise bilgilerini ve hızlı test çözme tekniğini gözden geçirerek) rahatlıkla baraj puanını geçebilir. eğer üniv kalburüstüyse pek fazla çalışmaya gerek bile kalmaz. genel yetenek-genel kültür soruları basittir ama ingilizce konusunda bu sene orta karar bir üds sınavı uygulandı ki, akıllara zarar. bölümlerin hepsi de 60 soru oldu ve soru başıa 1 dakika verildi. vatandaşlık bilgisi orta düzey tarih ve iyi düzey inkılap tarihi bilmeniz gerekir.

  • felagund  (11.07.10 00:35:11)
son 1 ay çalırım yaparım yea yanılgısına düşme sakın. eğer a grubu düşünüyorsan 1 sene önce çalış.
aynı hataya düştüm. ve bugün sınavım var. ne ilginç değil mi??

  • sutlu nescafe  (11.07.10 08:29:06)