[]

İstanbul turist gezdirme önerisi

Ağustos ayında 2 yabancı genci bir hafta sonu gezdirmem gerekecek. 15 yaşlarındalar. Tarihi yarımada ve müzelere ayrıca gidecekler, ben daha ziyade sahil şeridinde bir yerlere götürmek istiyorum. Gençlerin de ilgisini çekecek nereler olabilir neler yapabiliriz?
 
Arnavutköy ve Yeniköy'de yürüyüş, yemek, kafe... Buralara şehir hatlarının vapurlarıyla gidebilirsiniz, o da keyifli olur (Yeniköy için İstinye'de iner çok kısa yürürsünüz).


  • fotrsapka  (10.07.24 12:51:38 ~ 12:51:58) 
Adalar, Kadıköy Balıkçılar Çarşısı, Bağdat Caddesi gibi yerleri gezdirebilirsiniz, köprüden de geçmiş olurlar. Turistler nedense hiç Anadolu yakasına geçmiyorlar.


  • PhoenixRising  (10.07.24 13:02:38) 
Adalar çok güzel bir seçenek, bir alternatif de Anadolu Kavağı.


  • SiyamkedisiZorro  (10.07.24 14:06:11) 
Ne olursa olsun Taksim' i görsünler bence, ek olarak Nişantası civarları. İstiklal' e yakın zaten.

edit: Sahil şeridi demişsiniz, Bebek ekliyorum :)
  • kumandanim  (10.07.24 14:49:15 ~ 17:31:50) 
sen 15 yaşında olsaydın nereleri görmek isterdin?


  • Zetnikov  (10.07.24 15:30:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.