[]

gpu ile yapay zeka uygulamaları

demin bir video seyrediyordum yapay zeka için çok yüksek gpu gücü gerektiren özel sistemler topluyorlardı.(reklam olmasın diye link koymadım ama türk)

bu tip sistemleri toplayanlar ne gibi uygulamalar yapıyor big data çözümlemeleri ve derin öğrenme vb şeyler yapılıyormuş galiba bu gibi bir sistem toplayarak veri işleyerek para kazanılabilir mi sizce?

bunu eğitimi vb takip edilecek bir kaynak bilen var mı?

 
bir uygulama alanı olarak türkçe konuşan adama ingilizce dublaj yaptırıp dudak hareketlerini değiştiriyorlar. para kazanma işi youtube ve instagram gönderilerinden geliyor.


  • Mehmettheslim  (10.07.24 12:10:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.