[]

Lens alırken kazıklanıyor muyum? Ne yapsam?

Keratokonus için çifti yaklaşık 500 euro'luk bir lens kullanıyorum, Türkiye'den alıyorum.
Almanya'da 250 Euro'ya satıldığını görüyorum internette. Aynı marka, aynı çeşit. Özel üretim lensler.

Türkiye'de iki katına satıyor olabilirler mi?
Almanya veya başka bir ülkeden bu lensleri almanın bir yolu var mıdır?

 
Şu an döviz bazında ÇOK pahalı bir ülkeyiz. Çok pahalı diye bilinen ülkeler bize ucuz geliyor. Bizzat aldığım teknolojik ürünlerde bunu tekrar tekrar yaşadım. Sorularına cevap:

- Evet olabilir.
- Satılıyorsa amazon vb. üzerinden sipariş verebilirsin. O ülkelere giden tanıdığın olursa onlardan da isteyebilirsin. Özel üretimse ilgili kuruluş ile iletişime geçip Türkiye'ye kargo yapmalarını talep edebilirsin. Gümrük vb. prosedürleri iyice öğrenmen lazım vergisi oluyor.
  • Lethe  (24.06.24 14:15:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.