[]

Duvar boyasi renkleri niye beyaz tonlari olamiyor?

Sikayetvar'da yuzlerce sikayet okudum. Pamukkale beyazi aldik, pembe cikti diyor, mistik beyaz aldik civciv sarisi oldu duvarlar diyor, yok mavi olmus, yok mor olmus. Bu neyden kaynaklanabilir? Polisan'da Marshall'da bir suru sikayet var.
Evi boyatacagim. Artik risk almamak icin 0010 beyaz diye bir boya seciyorum ama hep aklimda sut beyazi, fildisi, kirik beyaz vardi. Boyle renklilerin hepsine insanlar sikayet yazmislar. Sizin tecrubeniz nedir? 
eskiden bizim boyacılar beyaz içine az biraz istedikleri renkten karıştırıp güzel bir ton tuttururlardı .


  • devilone  (24.06.24 12:18:54) 
Eski boyanın üzerine sıva çekip o kuruduktan sonra birkaç kat beyaz ile boyasınlar. Sonra da beyaz ışıkta baksınlar. Daha beyaz renkler elde ederler. Yakın zamanda evi boyadık. Beyazlar gayet düz beyaz.


  • nawar  (24.06.24 12:35:20) 
Ben de 5 sene önce evi boyattığımda soğuk alt tonlu kırık bir beyaz istemiştim. Boyayı boyacıda seçtim, orada bir şeyin üzerinde denedik, tamam dedim. Adam geldi bir parça boyadı “oldu mu abla” dedi, “oldu” dedim. Ertesi gün eve geldiğimde, duvarların rengi çok aşırı sütlü bir latte gibiydi. Soğuk tonla alakası yok.
Boyacı sonra dedi ki, “2 kat boyayınca ve boya kuruyunca boya koyulaşıyor. Beyaz istiyorsan dümdüz beyaz yaptırman lazım. O x beyazı, y beyazı dediği şeyler rengin bir alt tonu olduğunu gösterir”

Ben yakın zamanda araştırmıştım. Jotun için pek olumsuz yorum görmedim. Renk neyse o. Şimdi yaptıracak olsam jotun alırdım.
  • Perlita  (24.06.24 12:56:04) 
Benim tecrübem malesef şöyle oldu defalarca: işin başında durmayınca, başka bir işten artan açık renkli boyayı kullanıp, abi böyle diyorlar.

Bir defasında boyayı aldım getirdim. Arkamı döndüm, boyayı değiştirmiş başkasıyla.

Sadece dikkatli olun yeter.
  • alfired  (24.06.24 13:34:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.