[]

En eski türkü

Merhaba,

En eski türkü(ler) hangisi/hangileri bilinen bir şey var mı? Google'da aramaya çalıştım; ama çok alakasız sonuçlar çıkartıyor.


 
zülfü livaneli'nin ilk türküler adında bir albümü vardı . belki fikir olur bir bakın isterseniz .


  • devilone  (24.06.24 12:19:55) 
Teşekkür ederim, bakayım.


  • kizil sakalli sari  (25.06.24 07:35:04) 
Şu döküman:

www.kulturportali.gov.tr

başka bir yayına atıf yaparak, Budin'in 1686'da elden çıkması üzerine yakılan türkünün bize ulaşan en eski türkü olduğunu yazıyor (kesin bilgi olmadığını da ekliyor).
  • cosmicstring  (25.06.24 08:20:20) 
Çok teşekkürler, belki de budur gerçekten de.


  • kizil sakalli sari  (25.06.24 13:56:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.