[]

Çürük dişle beklemek

2 diş üstünde 10 yıllık bir kaplamam vardı, bunlardan biri çok iyi yapışmış diğeri ise bir süredir sallanıyor. Bayram öncesi sallanan bu dişin altındaki boşluk artık ağız tadıma da sirayet etmeye başladı, çürümüş… bugün doktor randevum var, kesip çıkarılacaktı ama Yarın 2 günlük bir seyahate çıkacağım. Konsere falan gideceğim. Ağrı sızı olursa diye korkuyorum.

3 gün daha çürük dişle dolaşmak beni öldürür mü?


 
Öldürmez.yanınıza ağrı kesici alın.


  • jülsezar  (24.06.24 10:55:28) 
Öldürmez.Dişinizi sıkın biraz :)
Bu esnada tuzlu ile gargarayı ihmal etmeyin

Konu çene kemiği ise insan biraz deprem, travma yaşayabiliyor. Bir ara yaklaşık 45 dakika süren 20 lik dişin çekimi sonrası neredeyse 3 gün yerlerde emekliyordum. Yemek için çeneyi açabilmek bile problem olmuştu.
Sizinki biraz daha ucuz atlatılır.
  • diyecevaplandı  (24.06.24 11:07:34) 
eczaneden karanfil yağı alabilirsiniz , yanınızda bulundurun ağırırsa bir damla pamukla dişe bastırınca kesiliyor diş ağrısı .


  • devilone  (24.06.24 12:21:49) 
6 aydır bekliyorum. Daha da bekeleyeceğim gibi.


  • Kahvedesu  (24.06.24 12:26:37) 
İlaç vs etki etmezse viski ile çalkalamak müthiş işe yarıyor ama sinirleri falan öldürüyormuş herhalde bilmiyorum. Gerçi kaplama olan dişe kanal tedavisi yapılmıştır zaten sinir kalmamıştır herhalde ahah


  • nhk ni youkosu  (24.06.24 17:20:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.