[]

Temu'dan alışveriş yapılır mı?

Temu'dan alışveriş yapmaktan bahsediyor herkes.

Bu site neden popüler oldu?
Alışveriş yapılır mı ve nelere dikkat etmek gerek?

 
aliexpress gibi ama yeni çıktığı için indirim var bol bol
dikkat etmen gereken şey alışveriş limitin: ayda 1 kez gümrükten mal geçirebilirsin ve 5 adet ile sınırlı. bu sınırın da max bedeli 150 euro.

  • neira  (14.06.24 10:54:39 ~ 13:14:44) 
kaynak yapıp bir soru da ben sorayım.

bir alışverişte en fazla kaç adet ürün olmalı? veya ürün sınırı var mı? ufak tefek 10 adet ürün olabilir mi? tutar olarak 150euroyu geçmiyor ama adet sayısı fazla.
  • scudman1  (14.06.24 13:00:15) 
Benim boş bulunup ufak tefek 24 ürün aldığım alışverişi tek pakette gönderdiler, gümrükten çıkmış, kargo dağıtımda şu an.

Aliexpress gibi ama çok indirimli +1 fazla kalite beklememek lazım, gerçi üç tane çanta aldım, beklediğimden iyi çıktı hepsi.
  • kobuzchu kiz  (14.06.24 14:33:12) 
Popülerliği pazarlama faaliyetleri ile alakalı yoksa; Çin'den ürün gönderen diğer firmalardan pek bir farkı yok. Ancak dikkat edilmesi gereken bir iki şey var;

1 - Ürünlerin boyutları neredeyse her zaman fotoğraflarda gözükenden küçük. O yüzden ilan detaylarında boyutlarına bakıp emin olmak lazım.
2 - Hızlıca bir şeyler aldırmak için "Uçtu kaçtı süper indirim" falan diye geyik yapıp duruyor, gazına gelmemek lazım
3 - Aynı ürün farklı satıcılarda daha ucuza satılıyor olabilir, iyice bir bakmak lazım
4 - Ürünler fotoğraflarda süper, kaliteli gözükse de genelde çok büyük beklentiye sahip olmamak lazım.
5 - Bazı ürünler metal gibi vb. gözüküyor ama plastik olabiliyor, materyal konusuna da dikkat etmek lazım.
  • salihdt  (14.06.24 14:39:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.