[]

Yurtdışı Hisse Senedi/ETF nereden alınır?

Midas'ta işlem başına 1.5$. Yapıkredi'de alınacak miktarın binde 2.5'u ama 1 dolar da canlı veri ücreti var. Canlı veri ücreti mecbur mu acaba? yani almamak gibi bir seçeneğimiz var mı?

Ben birkaç tane ETF almayı düşünüyorum öyle takip edesim falan da yok :). Siz nereden alıyorsunuz, en mantıklısı neredir acaba?

Bir de vergilelindirme hakkında bilgi veren olursa çok makbule geçer.

Teşekkürler

 
ETF doğru mantık yurtdışında hisse seçmek oldukça zor piyasa genelde hisseleri doğru fiyatlıyor ucuz diye alıyorsun gitmiyor daha da ucuz oluyor vs.

Ben interactivebrokers kullanıyorum tavsiye ederim
  • Mcfly  (19.05.24 22:42:02) 
Ben de interactive brokers kullanıyorum. Sorularınız olursa mesaj atabilirsiniz.


  • burka  (20.05.24 01:13:56) 
"yatirim" icin canli veri tabii ki gerekli degil. canli veri habire alip satmak topuna girinlerin kullandigi bir sey ama tabii ki tavsiye etmem. 1.5 dolar alip unutmak icin fazla bir islem ucreti degil bence. ama yukarida bahsedilen interactive brokers'ta daha dusuk olabilir.

etfdb.com

abd'deki en buyuk etf'ler (assets under management - turkcesini bilmiyorum) burada. bu fonlarin iceriklerine ve icindeki komisyon oranlarina bakarsan neden bu kadar populer olduklarini anlayabilirsin. spoiler: ilk uc fon ayni.

turkiye'de yasamadigim icin vergilendirmeyle ilgili herhangi bir fikrim yok.
  • hot potato  (20.05.24 01:51:31 ~ 01:53:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.