ING e turuncu hesap

Burdaki vadeliye paramı aktardım ama 32 gün vs hiçbir şey seçtirmedi para öyle duruyor. Bundan faiz getirisi alabilecek miyim çok karışık Bi uygulaması var bişe anlamadım kaç gün faizi falan seçmiyor muyduk

belirli bir miktar altında faiz işlemiyor, ing günlük vadeli
2017den beri kullanıorum bende çözemyorum hala vercekmi faiz vermicek mi, faiz oranı değişken hesaba para gelince yükseltiyorlar veya görünenin altında alınıyor hoşgeldin faizi 1 ay sonra faizi düşürüyorlar

  • eja  (16.05.24 11:14:13)
Söylediğiniz hesabın işleyişini internet sitesinde yazdığı kadarıyla şöyle aktarayım.

Bu günlük faiz işleyen bir hesap haliyle vade sınırı yok, bu yüzden gün seçimi yapmıyorsunuz. İster 5 gün tutun ister 1 ay tutun isterseniz oraya koyup unutun. Neticede orada durduğu her gün için paranıza faiz işliyor

Ancak

Faiz hesaptaki tüm paraya işlemiyor, alt limitin üstünde kalan tutara işliyor. Bu limitler de internet sitesinde verilmiş.

Örneğin 100.000 lira yatırdığınız takdirde bunun 15.000 lirası vadesiz mevduatta bekler gibi duracak. 85.000 lirası ise gördüğünüz orandan faizlendirilecek. Gördüğüm kadarıyla hoşgeldin faizi olarak %54 denmiş.

O halde 100.000 liranızın 1 günlük getirisi

((100000-15000)/100)*(54/366)*1 = 125,41 lira olur.

Sonra bundan %7,5 stopaj alınır.

125,41*(1-0,075) = 116,00 lira bir günde vergisi ödenmiş olan kazancınızdır.

Sonra yukardaki hesabı 100.116,00 lira için tekrarlarsanız bir sonraki günkü kazancınızı bulursunuz. Paranızı çekene kadar bu böyle gider.

Hesapta 3.000 liradan daha fazla bakiye olması gerekiyor, ona dikkat edin.
  • akhenaten  (16.05.24 12:20:34 ~ 15:42:46)