[]

Elektronik devre simülasyonu

bir devre tasarımı yapmaya çalışıyorum.

Texas ınstrumente ait xtr116 serisini devremde denemek istiyorum. Bir türlü internetin hiç bir yerinde bu ürüne ait spice model yok. bu tip spice modelleri kendimizin mi yazması gerekli


 
Konuda hiçbir uzmanlığım yok ancak araştırma yeteneklerimi kullanıp buna ulaştım:

Spice Model: Unfortunately, there isn’t an official spice model for the XTR116. However, you might find a TINA-TI design model for the “4-20 mA Loop Analyzer,” which emulates the behavior of the device2.

e2e.ti.com
  • ThomasJefferson  (13.05.24 00:53:44) 
xtr116'nın simülasyonluk birşeyi yokki. referans voltajını ve bu voltaja göre belirlediğin inputu veriyorsun. 4-20 ma çıktı üretiyor.

yani bir frekans tepkisi ya da kazanç vs. öyle biri durum olsa simülasyona eklerlerdi.
  • orpheus  (13.05.24 17:38:19) 
simülasyon programında spice model olmayınca devre tamamlanmıyor


  • alp9900  (13.05.24 19:30:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.