[]

Fotoğraf makinesi model yılı

Giriş seviyesi bir makine alma niyetim var. Bazı modellerin çıkış yılına bakıyorum 10-12 yıl önce. Ancak halen sıfırı satılıyor. Bazıları da çok yeni ama bazı yorumlara bakınca aslında 5-6 yıldır aynı sensörün üzerinde yazılımsal/fiziksel oynamalarla makine üretilmiş gibi.

Alırken nelere önem vermeli/dikkat etmeliyim?


 
Direkt Fujifilm'in giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinelerine bak.

Fiyatları kaç oldu bilmiyorum ama Sony A6300 ve üzeri (A6400-6500-6600 vs.) de güzel ama daha pahalıdır.

10 yıl önce çıkan dediklerin Canon 650-700-750-800D serisidir tahminen, fotoğraf için hala iyi sayılabilirler ama daha yeni sensörlü ve düzgün video da çeken Fuji veya Sony al derim. Hem kit lensleri de o Canon'un lensinden daha iyi.
  • nhk ni youkosu  (09.05.24 23:08:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.