Tv seçimi

Merhabalar yeni bir tv almam lazım. Gün içerisinde işte olduğumuz için tv izlemiyoruz. Akşamları da öyle çok fazla oturup izleme fırsatımız olmuyor ama arada film felan denk gelirse oturur izleriz. Yeni teknolojilere bakıyorum en iyisi oled fakat onlarda pahalı baya. Biraz bakınca oled teknolojisine yakın Samsung'un qled veya lg'nin qned televizyonlarını gördüm. Oled ile bu modeller arasında görüntü açısından ciddi bir fark var mı acaba? Bizimki gibi kullanım için oled tv almaya gerek var mı yoksa bahsi geçen modeller işimizi görür mü?

OLED çok güzel bence gerek var.(Elbette bütçeniz varsa)
2 yıl önce LG'nin OLED'in bir altındaki en iyisi olduğunu düşünerek Nanocell'in en üst modelini aldım. Ciddi de bir para verdim.
Şimdi unuttum ama herhalde ben en iyi Nanocell'i 17 bin liraya aldım, en düşük OLED 25 bin liradan başlıyordu. (Ama o zaman bu paralar az paralar değildi)

Çok pişmanım. Keşke OLED alsaydım.
Siyah üzerine beyaz yazı yazdığında yazının etrafı da ışıklı, yarı beyaz oluyor. Sinir ediyor beni. Boyut belki etkilidir bu durumda, 65 inç olanı aldım.

Şimdilik yazılımda bir sorun yaşamadım ama bazen "Android işletim sistemli" alsam daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum.
Bir de diyorum ki görüntü kalitesini vs. her şeyi boşverip Philips Ambilight alsaydım keşke. O zaman yazıların etrafındaki beyazlığı da umursamazdım.

Alacağınız televizyonu 10-15 yıl kullanacağınızı göz önüne alarak bence en beğendiğinizi alın. 10 bin lira daha pahalı bir model aslında aylık 80 TL daha pahalı. (10 yıldan hesapladım)
  • michael_knight  (09.05.24 11:13:03)
düz led aldım. bence oled gereksiz pahalı.
düz modellerden alabilirsiniz gayet. paranız çoksa alın tabii oled ama değmez bence.

  • jelly bear  (09.05.24 11:16:18)
cevaplar için teşekkür ederim. peki marka olarak hangisini önerirsiniz? önceki televizyonum samsung du fakat smart tv olmadığından donma kasma gibi bir problemim olmadı. şimdiki tv lerde böyle problemler var mıdır onu da bilmiyorum ama hangi tv nin kullandığı sistem daha iyidir?

  • lrdrylgh  (09.05.24 11:48:11 ~ 11:48:27)
bence son yıllarda en iyi televizyonları philips yapıyor.

  • summerjam0306  (09.05.24 11:58:59)
düz modellerde karanlık sahnelerde çaprazdan izleyen kişi karanlığı grimsi görüyor. tam karşıdan izleyen siyaha yakın görüyor. ucuz olan modellerde bunu aklınızda bulundurun. minimum 65" almakta fayda var.

  • walter white kilikli  (09.05.24 13:30:09)
Yoğunlukla gece ve film izleme odaklı kullanacaksanız projeksiyon da alabilirsiniz
youtu.be

Fiyatları da uygun bir araştırın bu modeli isterseniz

İçinde dahili hoparlörü ve android işletim sistemiyle geliyor, yani smart tv özellikli
  • grimavi  (09.05.24 13:34:03 ~ 13:35:49)