Faydalı bir eğitim aldınız mı?

Birkaç saat veya birkaç günde verilen eğitimlerden bahsediyorum.
Böyle bir eğitim aldınız mı? Çok faydalı veya çok faydasız mıydı?

Kısa eğitim olarak çeşitli seminerlere katılmıştım ama bir faydasını göremedim. CV'ye yazmıyorum. Etkisini gördüğüm eğitimler uzun süreliydi. En az iki ay.

Ekleme: Bir de Boğaziçi görünce aklıma geldi. Eğitim alacaksanız parayı basıp iyi üniversitelerden almaya çalışın. Boğaziçi, İTÜ gibi. İleride bütçe ayırabilirsem Boğaziçi'den almak istediğim bir eğitim var.
  • dissendium  (07.05.24 14:58:07 ~ 15:05:00)
datacamp.bogazici.edu.tr

iki gun cok iyi yukleme olmustu.
  • gule gule  (07.05.24 14:59:23)
ileri düzey excel eğitimine katılmıştım, çok faydasını gördüm. o eğitim olmadan kendim araştırarak, video izleyerek de öğrenir miyim? belki evet ama uzun zaman alabilirdi.
onun dışında 1-2 günlük çok eğitime katıldım, birçoğunun kalıcı bir faydasını görmedim. bir tek segem sertifikası almak için katıldığım eğitim dolu doluydu. diğerleri çer çöp

  • mustafakesekci  (07.05.24 16:59:51)
Yöneticilik programında bir eğitim aldim (uygulamalı bir egitimdi, ekip yönetimi icin) kendim hakkında çok şey öğrendim. Üzerinden bir sene geçti hala aklımda.

Onun dışında etkili sunum eğitimi de çok iyiydi Amerika'dan bir danışman tarafından verildi.

Bir de insights egitimi almistim. Onda garip olan insights sonuçları yesil/sari/kirmizi giderken 20 kisilik ekipte beni yüzde 70 kırmızı yüzde 40 sarı koydular kimse yeşil, mavi demedi :)

Design thinking eğitimi de aldım. Acayip güzeldi, iki gün boyunca sıfırdan bir ürün dizayn edip bütün design thinking metodlarini kullandık. Su an bile beyin firtinasi yaparken kullanıyorum hatta Amerika'daki ekipten randevu Alip "şöyle bir şey var, hangi metodlari kullanayim" diyorum.

Vallaha soru sayesinde son bir senede çok güzel egitimler aldığımı gördüm.

En kötüsüyse COVID dönemi olan genç lider programiydi. Normalde Avrupa'da hep beraber bulusup vs oluyor ama olmadi patladi. Hep onlinedi sunumlar falan kesinlikle aynı etki değildi. Oradan hiçbir şey hatırlamıyorum eğitim olarak misal.

Bir de filipinlilerle nasıl calisilir eğitimi almistim, kadının "bunlar her şeye pozitif yaklasir her şeyi yapariz der yapamayacak olsa bile" demesi hala aklımda. Harbiden oyleler :)
  • logisticsmanager  (07.05.24 17:53:49)
ben 3 aylık dikiş eğitimi aldım. kendi pijamımı, 2 parçalı eteğimi, yatak yüzümü, perdemi daha birçok şeyimi dikebiliyorum. ayrıca kumaş alırken, elbise seçerken dokusundan kalitesini anlayabiliyorum.

2 senelik enstrüman eğitimi aldım maalesef solfej okuyamıyorum ama belli başlı parçaları çalabiliyorum. üzerine gitsem daha iyi olurum ama buna sıra gelmiyor çünkü dikiş tüm vaktimi alıyor.
  • geveze yazar  (07.05.24 18:54:36 ~ 18:55:59)
Almanya’da liderlik eğitimine katıldım. Aldığım en iyi eğitimlerden. Beni gerçek anlamda değiştirdi.

  • gabe h coud  (07.05.24 20:21:44)
Merhaba, mesleki eğitimler yıllar içinde çok faydalandıklarım oldu.
Şahsım adına aldığım en iyi eğitim, Şiddetsiz İletişim eğitimleriydi. Herkese öneririm. Kendime, hayata bakış açım inanılmaz değişti ve gelişti.

  • from where i ride  (08.05.24 11:12:03)
Cevaplar hep mesleki eğitimlerden geldi ama sorarken benim aklımda daha çok nefes eğitim, özşefkat, yoga, hızlı okuma vs. gibi konular vardı.

  • michael_knight  (08.05.24 11:17:17)