hatırlanması imkansız gibi duran eski çizgi dizi veya anime

hatırlayamadığım bir yapım var şu özelliklerde,

- öncelikle, paralı kanallarda değildi (bizim tv'de yoktular çünkü o kanallar): ya yumurcak tv (evet) ya trt çocuk'taydı. bu bulunmasını zorlaştıracak madde muhtemelen, o yüzden en başa yazdım eleyici olsun diye

- en fazla 7-8-9 yaşlarında olan, ilkokul seviyesinde kızlar/çocuklar vardı (ki muhtemelen ilkokulda geçiyodu tüm yapım); bazılarının (veya birinin/birkaçının) metafizik güçleri (ya da güç olmasa da, bir çeşit ruhaniliği) falan vardı. okul bahçesini hatırlıyorum bir kare olarak. çizimleri anime çizimi değildi diye hatırlıyorum, dolayısıyla amerikan yapımı vesaire de olabilir. yapımın çok tatlı bir havası olmakla beraber ruhani bir havası da vardı (ilgimi çekmesinin, hatırımda kalmasının nedeni de bu zaten). ruhanilik yanıltmasın: karanlık bir hava asla yok gibiydi yapımda, aksine mesela bahsettiğim okul bahçesi karesi aydınlık, yeşil, iç açan bir kare gayet. ne kadar derin bir yapım olduğunu ise hiç hatırlamıyorum bu arada: yalnızca çocuklara yönelik olan gayet basit bir yapım da olabilir, ama çizimleri falan her ne kadar tatlı olsa da sanki artık o ruhaniliğiyle mi bilmiyorum, aynı kanallardaki diğer çizgi filmlerden vesaire farkını belli etmişti, ilgimi çekmişti

- 2005-2010 arası bir dönemde bahsettiğim kanallarda yayınlanmış olması muhtemel

- 10-13 bölüm civarı kısa bir yapımdı diye hatırlıyorum. o dönem bir kez internetten aratıp bulmuştum, daha sonra unuttum yine tamamen.

ara ara aklıma geliyor bu aralar, o yüzden bir sorayım dedim burada, çok zor da olsa belki benim gibi denk gelip izlemiş olan çıkar. teşekkürler

"Recess" gibi geldi bana bikac sezonu varmis:
en.m.wikipedia.org(TV_series)

  • ermanen  (05.05.24 11:09:56)
O dönemki çizgi filmlere baya hakimim ama "ruhani"den kastınız ne anlamadım. Hikayesi mi ruhlarla ilgiliydi sizde bıraktığı his mi öyle? Sizde bıraktığı hisse göre bulmamız zor olabilir çünkü :)

  • nundu  (05.05.24 11:14:55)
@ermanen

yok hiç değil. sözlükte de sormuştum, oradan hemen cevap geldi "gakuen alice" diye, doğru düzgün hiç hatırlayamadığım için tam emin de olamadım henüz ama çok büyük olasılıkla o :-) başka bir tahmini olan varsa onlara da bir baksam iyi olur ama.

@nundu

ruhaniden kastım bana bıraktığı his ile alakalıydı ama özel gücü de vardı karakterlerin (yani çocukların) muhtemelen. yalnızca 1-2 bölümü hayal meyal hatırladığım için emin olamamıştım gerçekten güçleri var mıydı diye; şimdi biri gakuen alice olabilir dedi ve onda her karakterin "alice" adında bir gücü varmış mesela, izlediniz mi bilmiyorum ama muhtemelen o. bahsettiğim kanallarda olmasa da kanal 7'de yayınlanmış o da o dönem.
  • beklenen buyuk istanbul depremi  (05.05.24 11:16:46 ~ 11:19:50)
Kanal 7'deyse izlememişimdir, bizim evde pek sevilmez o kanal :d

  • nundu  (05.05.24 11:56:00)