Kuru temizleme lekeyi çıkaramasa da ücret alıyor mu?

Lekeli bir mont vermis esim, hiçbir şekilde çıkmamış leke. Ama parasını almışlar. Normal mi bu?

Normal. Her türlü leke çıkarırız diye garanti vermedilerse normal.

  • numlock  (04.05.24 17:13:29)
'Lekeyi çıkaramazsam para almayacağım' şeklinde bir taahhüdü ya da iddialaşması olmadıysa alacak tabi.

  • Mirket  (04.05.24 17:18:42)
Yukarıdakiler +1

  • jülsezar  (04.05.24 17:22:44)
Geçen spor salonundaki hocayla konuşuyoduk, bizim mahalledeki kuru temizlemeci için "Leke çıkmazsa para almıyor" dedi övgüyle. Çok tecrübem yok kuru temizlemecilerle ama bence bu leke çıkar dediyse ve çıkmazsa etik olan (ya da esnaf ahlakına uyan) para almamak. Yine de önceden çıkmazsa para almam demediyse beklemem böyle bir durum, para istemezse de devamlı müşterisi olmam için bir sebep olur

  • nundu  (04.05.24 18:29:01)
Ben bir mont vermiştim geçen ay. Vişne suyu lekesi vardı. Alırken baktım leke duruyordu. Halbuki verirken burda vişne lekesi var. Çıkar mı demiştim. Çıkarırız abi demişlerdi. Neyse lekeyi gösterdim Ne oldu çıkmamış bu dedim. Kemküm etti agzında lafı geveledi. İyi hayırlı işler diyip montu alıp çıktım. Yapamadıgı iş için bir de para mı verecegim. Dünyanın hiç bir yerinde yok böyle saçmalık.

  • limonlu eksi  (04.05.24 19:01:55)
Siz verilen hizmete ücret ödüyorsunuz bu hizmet için bir emek veriliyor masraf yapılıyor lekenin çıkıp çıkmayacağı ise muamma sorunun sorulması bile saçma.

  • doharkoman  (05.05.24 16:43:19)
sözlükteki kuru temizleme lobisi iş başında sanırım :)

temizlik iddiası taşıyan bir işletme vaadini yerine getiremiyorsa siz de müşteri olarak vaat ettiğiniz ödemeyi yapmazsınız.

kuru temizlemeci montu teslim alırken "bu leke çıkmayabilir" gibilerinden bir uyarı yapmadıysa temel varsayım lekenin çıkacağı olur. çünkü işin adı TEMİZLEME.
  • vurskan  (05.05.24 16:48:12)