Günübirlik Bursa

Nerelere gidilir doğayı severim, galiba sadece iskender yemeği var, hafta içi tercih edeğim akşam donerim özel araçla, tavsiyeleriniz için şimdiden tesekkurler

iskender icin cemal cemil usta maps.app.goo.gl
merkezdeki camilere bakabilirsin. ulu cami, yesil cami

mudanya cok güzel. sahil boyu yürüyüs yapabilirsin. cok güzel bir yer gercekten
  • robert bosch  (29.04.24 13:44:10)
çok olmadı, yakınlarda ben de günübirlik gittim arabayla. Tavsiyelerim;

-İskender için Meşhur İskender (öğleden sonra çok sıra oluyor, ben sabah 11'de kahvaltı niyetine gittim - cemal cemil ustayı sevmedim bu arada. favorim burası)
-Cantık: acı dayı. Cantık lover oldum ben burda yedikten sonra.
-Tahinli Pide: inanç fırınınkini sevmedim, farklı bir tarz. ben abdal fırınınınkini seviyorum.
-koza han, havlucular çarşısı ve kapalı çarşıda turlama. o bölge bayağı güzel. dolaştıkça yeni yerler görülüyor zaten.
-Tofaş'ın araba müzesi var. 5 dk'da bitiyor ama merakınız varsa görülebilir.
-saat kulesinde bursa'yı izleyerek bi çay için.
-ülkü pastanesi'nden marşal pasta. bayılıyorum. limonata ve ekleri de güzel.
-cumalıkızıkta bir şey yok ama isterseniz arabayla bi oraya da uğrayabilirsiniz ama bursa içini gezmek, günübirlik tur için daha mantıklı geldi bana. aynı şekilde günübirlik için trilye falan uzak kalabilir. yoksa gayet de güzel rotalar.
  • mor oje  (29.04.24 13:58:05)
Cumalıkızık, tirilye, mudanya taraflarına da bakın vaktiniz olduğunda.

  • anten  (29.04.24 14:12:02)
bayramdan önce 1 gece konaklamalı yaptık bursa turu.

kebapçı iskender (merdiyen avm şubesi) ücretsiz otoparkı var. mavi dükkanla aynı iskender.

karagöz müzesine gittik gölge oyunu izledik. (çocuklar için mükemmel yetişkinler için de nostalji oluyor) önceden bilet alın oyun için.

arkeoloji müzesi ve atatürk evi birbirine çok yakın gezin derim.

teleferik turu yapacaktık ama uludağ durağı kapalı olduğu için (en tepeye çıkmadığı için) kullanmaktan vazgeçtik.

cumalıkızık elzem değil. gitmeseniz de olur ufacık bir yer.

bursa botanik parkını mutlaka gezin. elimizle sincap besledik. su kaplumbağalarını yemledik. harikaydı.

inkaya tarihi çınar ağacında foto+çay keyfi yapabilirsiniz.

ulu camii, hanlar bölgesi falan aşırı kalabalık zaten adım atacak yer yok. eminönü gibi aynı.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (29.04.24 14:28:20)