Kedi diş eti şişliği

Aranızda umarım bunu okuyan bir veteriner çıkar, kedimin ön üst uzun dişi sürekli uzadığı ve sallandığı için çekildi. Diş etinin içi boşluk kaldı. Kapanması biraz sürermiş ama kapanmadı henüz. 1 hafta oldu. Şimdi diş etinin içinde iltihap yok, diş eti normal pembe renkte ama sertleşmiş. Mama yiyor, su içiyor, kakası normal, ateşi yok, enerjisi yerinde. Küçük bir ilçede yaşıyorum başka veteriner de yok. Süreç normal mi yardımcı olur musunuz?

Süreç canine diş çekimi için normal ilerliyor ama yine de gıda artığı kontrolü için her gıda alımı sonrası çekim yapılan dişin olduğu bölge kapanana kadar crystalin tarzı bir antiseptik solüsyon ile temizliğine özen gösterin.İlgili hekiminize de götüremiyorsanız en azından haftada bir ,çekim yapılan dişin fotoğrafını göndermenizin faydası olacaktır.

  • vetconsult  (29.04.24 10:22:09)