ev arkadaşı nasıl buluyorsunuz?

yahu ben 10-12 yıldır hep ev arkadaşlarıyla yaşayan biriyim ama son birkaç yıldır ne zaman ihtiyacım olsa gerçekten büyük sorun yaşıyorum, sektör mü bitmiş ben mi bulamıyorum anlamadım.

facebook'taki erasmus ve üniversite grupları, bi tane en popüler ev arkadaşlığı sitesi, hatta reddit vs. hepsine ilan veriyorum ama yok abi. yani adamlar numara istiyor mesela, veriyorum, asla geri dönmüyorlar. geçen bi tanesi "merhaba" dedi, merhaba hocam iyi günler dedim, bi daha hiçbi şey yazmadı.

hatta eskiden burdan bile birden fazla kez bulmuştum ama artık insan sayısı mı azaldı, bu nick'imi tanımadığı için güvenmiyorlar mı bilmiyorum, hiçbir şey çıkmıyor.

artık iş öyle bi noktaya geldi ki her şeyi bırakıp anamın yanına gidicem ya. hayır hadi benim maddi durumum zaten iyi değil ama bugün evli olmayan asgari ücretli ne yapıyor misal işi de ailesine yakın veya aynı şehirde değilse? hayatın kendisi zaten pahalı ama milyonlarca insan nerde oturuyor, nasıl yaşıyor yav?

Bence insanlar artık ucu ucuna yetiştirme pahasına bile ayrı yaşamayı seçiyorlar. Ev arkadaşı çekilecek çile değil eğer öğrenci değilsen. Ben öğrenciyken de çekilecek çile olmadığını düşündüğümden çalışarak ayrı eve çıkmıştım.

Rastgele tanıdığım bir öğrenci bir dükkanı eve çevirmiş mesela ayrı yaşamak için. Dükkan sahibini de ikna etmiş nasıl becerdiyse. 5 bin tl kira ödüyordu geçtiğimiz Ocak ayında.
  • orangesandsea  (26.04.24 01:20:04)
Burada sürekli ev arkadaşı arayan LGBT bir arkadaş var. Aynı zamanda ot bağımlısı falan. Bir görüşün bakalım

  • ferenc  (26.04.24 01:29:42)