Anadolu yakasında hisse tapulu ev almak

Param maalesef 3 milyonluk evlere yetmiyor, fazie bulaşmak istemiyorum 3 ay sonra para biriktirebilirsem hisse tapulu ev alma niyetindeyim, dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Pendik, umraniye ,cekmekoy civari

Kimsenin fikri yok mudur?

  • fatihreis  (28.04.24 19:28:48)
daha iyi bilenler çıkacaktır, ancak geçen şöyle bir şey görmüştüm, hissedarlardan biri ortaklığın giderilmesi davası açıyor, ilk satın alma hakkı kendisinde oluyor.

böyle olunca da sizin hissenin rayiç bedeli üzerinden sizin hisseye hop diye sahip oluyor. ya da başka birine satılabiliyor.
  • artci sarsinti  (28.04.24 19:44:55)
Hocam tesekkurler lakin diger evler cok pahali, boyle sorunlar nadir mi oluyor yoksa genel sorun mudur?

  • fatihreis  (28.04.24 22:17:40)
Ben çok temkinliyim bu hisseli tapu olayına. Çok sık oluyor mu bilmiyorum. Ancak alırsanız eğer, mümkünse rayiç bedel değil de yüksek bir bedel üzerinden gösterin, en fazla tapu masrafı fazla çıkar. Bir de %50 olsun hisse minimum.

  • artci sarsinti  (28.04.24 23:20:18)
Hocam genelde ilanlarda 20-30 m² hisse payı var diyor mesela şu ilan gibi shbd.io

  • fatihreis  (28.04.24 23:47:57)
Baska fikri olan var midır

  • fatihreis  (29.04.24 15:27:54)