bu borçlar biter mi

çok ani gelişen bir sağlık sorunun dolayı kredi çekmek durumunda kaldım. açıkçası öyle en uygun faiz vs kovalayacak vakit bile yoktu.
12 ay aylık 15k ödemem lazım
kartlarda aylık 5k taksitli harcama var onlar 3 4 aya biter.
kira yeni zamlandı.
faturalara vs aşırı bir zam gelmezse kira + faturalardan sonra cebime 25k kalıyor.
tam böyle ayın sonuna denk geldiği için elde de nakit yok hiç bir 10k da arkadaştan aldım.
temmuzda zam alsam en fazla enflasyon kadar alırım.
iş değiştirmelik bir pozisyon da yok. işi kaybetmesem şanslıyım.
bu ay bir kredim vardı o bitmişti. ooo rahatım artık diyorken inanılmaz kötü oldu.
bir türlü düze çıkamıyorum.
dışarı çıkma vs uzun süredir yok zaten.
yemek vs evde hallediyorum.
ne dersiniz olur mu bu iş?

olur yav olur geçmiş olsun

iddiaya yatırmamışsınız ki parayı, sağlık sonuçta

imkan varmış ki çekebilmişsiniz sağlığınız için

öyle düşünün
  • jülsezar  (21.04.24 16:43:52)
Abi 12 ay çözersin. Gerekirse her gün makarna yersin gene çözersin. 5 yil olsa zorlar derdim.
Geçmiş olsun.

  • logisticsmanager  (21.04.24 17:04:05)
Halledersin risk alacak işlerden kaçın bir süre yeter

  • andlee  (21.04.24 17:17:45)
Evden zorunlu haller hariç çıkmayın.
Evde fazla yaramayan eşyaları satın.
Borcu ödeme niyeti içinde bulunursanız öderseniz.

Şöyle bir gerçekte var ki, aslında sürekli sistemin dayattığı borçlu olma hali, kredi vs..normal bir şey değildir.
Bu alışkanlığı da adeta sigara gibi terketmek lazım.
  • diyecevaplandı  (21.04.24 17:47:34)
Çok geçmiş olsun. Sağlık bu ve bu krediyi çekebilecek durumda olmanız da gayet güzel. Aksi senaryo daha kötü olurdu :( Tüm ödemelerden sonra 20 - 25k kalabiliyor olması güzel bence. Arkadaşınız sorun etmezse ona da 2 taksit halinde verin. Hayat bu maalesef planladığımız gibi gitmiyor işler yaşarken. Ekstra ödemelerden kaçınarak su gibi geçer, ödemelerden geriye kalan para kötü bir miktar değil.

  • huzurlarinizda huzursuzluk  (21.04.24 18:39:24)
şöyle
kira ve faturadan sonra 25k kalıyor
15k krediler
kaldı 10
bununla kredi kartlarını ve günlük nakit akışını döndürmem gerek.
  • wop  (21.04.24 21:25:37)
Kalan 10 k dışaro çok çıkmıyorsan rahat rahat yeter. Çok daha az kazanıp geçindiğim zamanlar olmuştu. Bi de ben şunu fark ediyorum. Bazen kredi kartı borcum yüksek geliyor. Sonraki ay kendi kendime dikkat edicem diye niyetleniyorum. Sonra bir bakıyorum ki ben önceki ay gerekli olmayan saçma şeylere para harcamışım. Aslında dikkat eder, gereksiz şeylere para harcamazsan kalanla gayet rahat geçinirsin. 1 yıl o kadar uzun bir süre değil.

  • turuncu tonlarda  (21.04.24 22:08:20)
olur tabi. zor bir durum 10k az gerçekten ama 1 yıl iyi kötü geçer. ben de her ay nasıl kart bu kadar yüksek geliyor diyorum bakıyorum hiç ihtiyacım olmayan şeyler almışım. kemer sıksam rahat yarı yarıya düşer.

  • paintov  (22.04.24 13:34:01)