[]

türk kahve makinesinin mantığı kettle değil mi?

türk kahve makinelerine bakıyorum da. aslında mekanizma olarak hiçbir şeyi yok. kettle gibi. içine toz kahve ve su karışımını koyuyorsunuz sadece kaynatıyor. kaynayınca da duruyor.

bu kadar fiyat skalasının olmasının sebebini anlamadım. tek bir markada da var mesela. atıyorum arçelik telve var 4-5 bin tl ancak düşük modelleri de var.

ne yapıyor da farklı oluyor? içinde bir karıştırma mekanizması vs. olan bir modelleri mi var bu cihazların?

 
Köpüklü ve lezzetli yapmak için, ama yakmadan (acılaştırmadan) durabilmek için 20 civarında sensör kullanıyorlar. Arçelik bir sürü payent almıştı geçmişte.

Bir çok makine denedim. Bozuluyorlar. Cezve ile kendim yapıp, başında 3 dk beklemenin en doğrusu olduğuna karar verdim. Kafe veya restoran için farklı olur tabii ki.
  • alfired  (21.04.24 12:47:55) 
1 - bazıları suyu kendisi alıyor
2 - üzerinde su için bardak seçeneği ve adet seçeneği var
3 - bazılarında 2 tane kahveyi aynı anda yapabilyorsun ( 3 + 3 = 6 porsiyon )
4 - köpük yapmak için farklı dizaynlarda olanları var
5 - yanmaması için alınmış patentli özellikler var

aslında alfired'in de dediği gibi çok fazla kullanılmayacaksa 3 dk da kendin cezvede yapman da aynı hesap
  • pislick0  (21.04.24 14:52:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.