[]

Montun su geçirmez olduğunu nasıl anlarız?

New balance ın bir montuna sahibim. Yağmur yapdığında şapka üzerinde su damlaları olduğu gibi duruyordu 20 dakikadır. Ama bunları elimle silkelediğim zaman monttaki ıslanmayı hissettim. Su geçirmez montta bu ıslaklık da mı olmuyor, kıstas nedir?
 
Su geçirmezlik ve su iticilik iki ayrı özellik. Anlattığınıza göre üründe su iticilik var gibi gözüküyor, bu da su geçirgenliğini azaltır ancak sıfıra indirmez.

Ürün özelliklerini görebildiğiniz bir yer varsa water-proof yazıyorsa su geçirmeztir. Water repellent yazıyorsa su iticidir.

Su iticilik kumaş üstüne uygulanan bir kaplamadır ve zamanla özelliğini yitirebilir.
  • PoscheN  (19.04.24 15:22:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.