patatesi kaç liradan aldınız en son?

geçen markette 64liraydı kilosu. küçük ve özel bi patatesmiş. seçerek aldığım başka bi patates 19tl idi. haşladım ama eskiden olduğu gibi afiyetle yenecek gibi değildi.

pazara çıkmadım uzun zamandır, o yüzden pazar fiyatı çok farklı mı merak ediyorum. uzun zamandır lezzetli patates yemedim. muhakkak acı bi yeri denk geliyor artık, önceden sadece patates yiyerek yaşayabilirdim.

istanbul, avrupa, hal fiyatları 15-25 arasında olduğunu söylüyor. pazarda da 20-30 arasındadır sanırım. migrostan çok farkı yok bu durumda.

siz kaça aldınız, nereden alıyorsunuz, neye dikkat etmeli?

3 kg. 50-TL. pazardan - konum Çankaya, Ankara

  • ankarakecisi  (18.04.24 11:28:19)
Migros'tan indirimdeyken 19.90'a almıştım ben de. En ucuz Bim'de 9.90'a görmüştüm ama hepsi tomurcuklanmıştı, o nedenle almadım.

  • peki madem  (18.04.24 11:49:34 ~ 11:50:08)
su an taze patatesler cikmis olmali fiyatlar bu ara biraz yuksek gidebilir. ankara ortalamasi 15-20 tl arasidir. seyyarlarda fiyat daha dusuk olabiliyor.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (18.04.24 13:27:23)
Duyulması gerektiği kadar+1

Taze sarı patatesler çıktı, ince kabuklu, pazarda 3 kilo 50
  • grimavi  (18.04.24 14:55:25)
Bugün pazarda 3 kilo 100 gördüm Erenköy /istanbul

  • SiyamkedisiZorro  (18.04.24 17:57:21 ~ 17:57:36)
Patates ve sogan pazardan almaya calisiyorum. Cunku cok taze, markettekiler berbat. Patates kilosu 15-16 civariydi, alirken kizartmalik mi haslamalik mi aliyorum ona gore karar veriyorum. Nevsehir patatesi almis babam pazardan gecen, hayatimda bu kadar citir bu kadar altin sarisi kizarmis patates gormedim. Mukemmel patates kizartmasi oluyor bilgi vermis olaym.

  • arbre  (18.04.24 19:53:50)