Tek Başına Tatil

Selam herkese, hiç tek başınıza tatile gittiniz mi? Ben hiç gitmedim ve denemek istiyorum. Zorluklarla karşılaştınız mı? Keyifli yanları nelerdi? Önerir misiniz?

yurt dışına gittim 5 gün, yurt içine gittim ama kısaydı o.

yurt dışında ev kiraladım, evde kaldım.
zorluk olarak bişi yaşamadım.

-güvenli bölgeyi araştırıp oradan ev kiraladım.
-gece yarısı bile tek başıma bara gittim, sokakta takıldım, eve döndüğüm oldu.
-istediğim zaman istediğim yere gidip gelmek çok keyifli. ne istiyorsam yaptım.
-yeni insanlarla tanıştım.
-farklı bir deneyim bu. herkes kendisiyle vakit geçirmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu, illa başka biri olması gerekmediğini yaşamalı.
  • mor oje  (18.04.24 10:09:44)
Ben gittim hep gittigimiz 5 yildizli oteldi o yüzden kafam rahatti 3 gun kaldim akşam yemeği haricinde sıkılmadım

  • sanguine mcqaer  (18.04.24 10:10:18)
Olumsuz yanı her yer çift dolu, bu bazen can sıkıcı olabiliyor.

Olumlu yanları daha fazla. Özgürsün, bir maceranın içindesin, keyfine göre plan yapıyorsun, kafa dinliyorsun…
  • ruhen hastayim ben  (18.04.24 10:31:51 ~ 10:32:15)
tatil derken otel mi yoksa seyahat mi?

otele gitmedim. denk gelmedi ama gidebilirim de. seyahatten daha kolay olur o.

seyahate cok gittim. zorlugu her seye, yola, plana, bilet nereden alinacak vs kendin karar vermen ve ögrenmen. bu beni yormustu. o nokta da dinlenmek gerek. yolda da insanlarla tanisiyorsun. bir yerde yalniz yemek yedigini görürse insanlar onlar da yalnizsa ya da cift degil de iki arkadaslarsa seni davet ediyorlar. dene mutlaka.
  • robert bosch  (18.04.24 10:51:03)
Zorluk kısmı biraz göreceli bi kavram. Bazı insanlar 'fotoğrafımı kim çekecek' diye bile yalnız başına tatil yapmaktan kaçıyor ashssj. En önemli şey güvenlik kısmı sanırım, güvenli bir mekanda/mahallede vb. olduğunuz sürece yurtdışı/yurtiçi fark etmeksizin gayet keyifliydi, çok öneririm.

  • amelie poulain  (18.04.24 10:54:04)
Eğer plaj tatiliyse sıkıcı olur ama city trip tarzı olacaksa bazen tek olmak daha iyi oluyor. Kimseyi beklemeden istediğiniz saatte otelden çıkıyorsunuz, istediğiniz yerde istediğiniz kadar takılıyorsunuz.

  • VIPCH  (18.04.24 11:05:49)
yurt ici, yurt disi, deniz tatili, dag kampi... hepsini tek basima yaptim, tavsiye ederim.
keyifli yani bence cok ama kisiden kisiye degisir. tek basima tatile gidiyorum diye beni asosyal olarak etiketlemislerdi, halbuki ben yalniz ciktigim hicbir tatilden yeni insanlarla tanismadan donmedim. yeni iliskiler kurma kapasitem bu sayede cok gelisti.

hem keyifli hem de zor olan yani bence su: tum kararlari kendi istediginiz sekilde alacak kadar ozgursunuz; ama yalniz oldugunuz icin istediginiz her karari alamazsiniz, gotunuzu kollamaniz lazim :)
  • inspired by a true story  (18.04.24 11:19:15)
iş için gidiyorum sağa sola tatil sayılır mı bilmem,
roma, zurich, oslo, munich, berlin vs vs

insan sıkılıyor ya, tamam gezdin 3 saat sonra oturup bi yerde yemek yiyesin geliyor, şurası ne güzelmiş diyesin geliyor çevrende kimse yok

özellikle munich, oslo gibi insanların kendi başına takıldığı yerlerde isen zaten yeni insanda bulamazsın

bence bir keyifli yanı yok yani
  • duyurukullanıcısı  (18.04.24 11:32:14)
Ben hep tek başıma gidiyorum, hatta birisiyle gitmek çok zor geliyor bana. Ama insandan insana değişir.

  • peki madem  (18.04.24 11:50:51)
2020'de marmaris'e gittim. kötü yanı her çift dolu evet, hiç sap yoktu:) onun dışında her şey güzeldi.

  • nothing in my way  (18.04.24 16:47:43)
Yurtdışına çok gittim gezmeye. Güzel oluyor.

Yurtiçinde bir defa gittim. 2022 senesinde Kaş Antalya'ya gitmiştim. Keyifliydi. Kafamı dinlemiştim.
  • put it in your appropriate place  (18.04.24 18:19:34)
Yurt dışı için defalarca yaptım.
Ben de alışkanlık yaptı, hep tek gitmek istiyorum.

  • HellKeePer  (18.04.24 23:40:46)
yurtdışına başka birileriyle birlikte gidince işkence gibi geçmeye başlıyor.

  • deartheodosia  (20.04.24 02:42:26)