[]

Almanya sinirsiz oturum izni ile Ingiltere ve Bulgaristana seyahat?

Türk vatandasiyim Almanyada sinirsiz oturma iznim var. Ingiltereye bir haftalik bir seyahat icin vize almam gerekiyor degil mi? Peki Bulgaristan, mart sonunda schengen bölgesine dahil oldu Bulgaristana da vize almam gerekir mi?
 
İngiltere için her türlü vize aliyorsunuz, İngiltere ab ülkesiyken de oturum sahipleri vize aliyordu zaten.

Bulgaristan için almamaniz lazım şu durumda ama teyit etmek için konsolosluk listesine bakabilirsiniz.

Édit: ben buldum, gerekmiyormus dediğim gibi www.mfa.gov.tr
  • fraise  (16.04.24 14:18:11 ~ 14:19:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.