Tam altın aldım kazıklandım mı?

17200e aldım. burada 16670 yazıyor? kuyumcudan aldım.

bigpara.hurriyet.com.tr

Fark normal kuyumcuyla,
Bugün kuyumcuda gram içimn 2570 tl dediler

  • spacevan  (15.04.24 20:14:41 ~ 20:15:02)
@spacevan: nerden almak lazım hocam? makas nerede az?

  • ya ben lan neyse  (15.04.24 20:15:37)
normal. fiziksel altın ihtiyacın yoksa bankaların fx platformları en mantıklısı

  • jelly bear  (15.04.24 20:16:29)
bana fiyat normal geldi.

bir dahaki sefere istanbuldaysan harem altın ankaradaysan altın kaynak mobil uygulamarından fiyat kontrol edip öyle alabilirsiniz. kuyumcuların çoğu bunlara bakıp fiyat veriyor.

Diğer şehirlerdeysen de harem altın
  • nuevo  (15.04.24 20:20:29)
alabiliyosan fiziki hocam kesinlikle, biriktirmiş olursun. Al sat içöin ise bankalarda saçma sapan makas var önermem onun yerine binance dan işlem yapın

  • spacevan  (15.04.24 20:21:22)
Trade için fiziki altın alınmaz. Trade'de sadece kuyumcuyu kazandırır. Uzun vade için ya da güvence içinse alınabilir. O zaman da makasa pek bakılmaz.

Yine de bulunduğunuz şehirdeki kuyumcular çarşısına gitmeniz, gitmeden önce fiyatlardan haberdar olmanız, çarşılarda genelde mevcut olan ekranlardan fiyat tespit edip o fiyat üzerinden de mutlaka pazarlık etmeniz uygun olur.

Trade için altın düşünüyorsanız Borsada ALTINS1 kodlu altın sertifikası veya Tefas fonlarından Kuveyt Türk'ün KZL kodlu altın fonu almak uygun bir davranış olur.
  • Mirket  (15.04.24 21:12:05)