[]

pasaport kaydı olmadan telefon kullanmak

selam

aslında kayıt olmadan kullanmayı sormayacağım.

imei kayıtlı yurtdışı cihazım vardı. tr servisi bakmadığından almanya apple'da yeni cihaz ile değişim yapıldı. yeni cihaz ile değişim yapıldığına dair kağıdı BTK'ya yolladım ve eski imei nosunu yenisi ile bedelsiz değiştirdiler. bunu yaptığım 2018 yılıydı.

şu an kullandığım cihaz da yurtdışından aldığım ve imei kaydı olan bir cihaz.

apple trade-in programı ile elimdekini verip yenisini almayı düşünüyorum. eskisini verip yenisini aldığıma dair bir kağıt verirlerse, tıpkı servisten değiştirdiğim gibi tekrar imei değiştirebileceğime dair bir video gördüm.

bu konuyla alakalı deneyimi ya da bilgisi olan var mı?

eski cihazı ölü parasına alıyorlar ama 30k tl verene kadar her türlü karda oluyorum. 22bin tl'ye 15 pro alma ihtimali iştahımı açtı.

teşekkürler.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.