Vdsl modem tavsiyesi

Ekominik bir tavsiyeniz var mı?

*Mobilde olduğum için arama yapamadım, daha önce sorulduysa affola.

Geçen gün 10 küsür yıllık modemim arızalandı soruyu aynı şekilde sordum cevap gelmedi :)

500 küsür liraya Zyxel VMG1312-T20B 300 Mbps modemi aldım hem adsl hem vdsl kullanılıyor, turk.net internet sağlayıcısını kullanıyorum

Bunun bir de çift antenli modeli var ama benim kullandığım dışında anten olmayan sadece dikdörtgen modem buna rağmen çekim kalitesi iyi

Modem arayüz kurulumu kolay, youtube da anlatan videolar var

Türknet reklamlarına göre 80mbit'e kadar internet vdsl hizmeti var

Vdsl geçişi için turk.net'i aradığımda sizin konumunuzda altyapıya göre 50-55 mbit civarı hizmet alabilirsiniz dediler, geçiş yapıp evde hız testi yapınca 40 mbit in biraz üstüne çıkıyor

Edit: aşağıdaki yorumu görünce ekleme yapayım bu modem 2.4ghz yani 5ghz modu yok bu fiyata bu kadar :)
  • grimavi  (14.04.24 14:01:42 ~ 14:37:10)
5ghzli bir model al geç sahibinden üzerinden 2.el.

5ghz şart değil dersen 100-150 liraya eski tt modelleri kaynıyor letgo sahibinden. Yapıştır geç birini
  • jackyr  (14.04.24 14:34:10)
bende 10tb’lisi vardı, ikinci el almıştım. 20’tblisinin sıfırını aldım.

bence sıfırını sipariş edip geçiniz. aynı durumdaydım sizinle.
  • baldan kaymak  (14.04.24 15:01:45)
teşekkürler, doğrudan bir model tavsiyeniz varsa o çok makbule geçer

  • her giriste sifresini unutan adam  (14.04.24 21:48:15)
Hocam yazdık ya model bu işte Zyxel VMG1312-T20B

  • grimavi  (14.04.24 22:11:40)
asus ac 750 kullanıyorum. almayın. kronik sorunları var. ilk aldığım tam bozuktu. değiştirdim, sürrekli internet kopuyor. ttnet ekipleri modemden dedi.

  • ya ben lan neyse  (14.04.24 23:05:25)
@grimavi eyw ama bu devirde 5g’siz modem mi olur:)

  • her giriste sifresini unutan adam  (14.04.24 23:56:28)
5g değil yalnız o :)

olabilir ayrıca :) karışmayalım.

t20b’yi önerdik - şu an modemle bakışıyoruz. tercih sizin.
  • baldan kaymak  (15.04.24 10:11:18)