Türkiye en fazla cinsel partneri olan ülke çıkmış

Aşağıdaki çalışmaya göre ortalama 14.5 partnerimiz varmış her birimizin:

worldpopulationreview.com

Bana biraz mübalağa var gibi geliyor siz ne dersiniz?

Biraz abartı var gibi ama düşününce tek kriteri nefes alsın yeter olan kişileri de baz alırsak normal gibi.

  • rock n roll  (08.04.24 10:53:28)
Bence doğru, çok fazla kişiyle birlikte olmayı marifet sananlar olduğu için normal. Doğru olmasa HPV bu kadar yüksek olmazdı.

  • Kahvedesu  (08.04.24 11:10:55)
bence de dogru. bizim insanımızın bitmek bilmeyen cinsel açlıgı sebebiyle bu böyle. kadını da erkegi de bunu marifet sanıyor

  • limonlu eksi  (08.04.24 11:35:10)
Kerhaneci dayilar yukseltmistir. Ukrayna'ya otobus kaldiran, Tayland'da bayi toplantilari yapan milletiz sonucta.

  • freedonia  (08.04.24 11:40:38)
Kafam karisti, diger ulkeler ons'leri saymiyor sanirim, rakamlar epey dusuk geldi bana

  • speedy  (08.04.24 11:54:17 ~ 11:55:36)
Bir seyler atlanmis ya da yanlis anlasilmis olabilir.
13 tane cinseli birak normal duygusal iliski yasamis insan sayisi bile cok az.
Ben beyaz yakali muhendis olarak cevremde boyle insanlara hic denk gelmedim. Gayler haric. Onlar cok aktif.
  • zimbirik  (08.04.24 12:47:35)
Zimbirik +1
Çok afedersin ama ülkenin büyük bölümü ilk gördüğü ile evleniyor, beşik kertiliyor, başlık parası ile veriliyor vs vs. Yani bu datanin nasıl toplandigina bakmak lazım. Ben guvenemedim.

  • logisticsmanager  (08.04.24 12:52:46)
Ben bi kaynak taraması yaptim da verilen link uzerinden. Asıl araştırmaya kadar uzanmıyor, bi tane blog sitesinde bahsedilen bir araştırma kaynak gosterilmis. Araştırmasının ismi, yapan kurum, link falan hiç bi şey yok.
Yani tırt.

  • zimbirik  (08.04.24 12:59:52)
Logisticsmanager, en son ne zaman Tr'ye geldin? Kadın gruplarında bile HPVli çok kişi duyuyorum.

  • Kahvedesu  (08.04.24 13:00:22)
Bana da sayı biraz abartı geldi, partner ortalaması oldukça yüksek insanlar var ancak bir yandan da çok düşük insanlar var, ben bu ortalamaya ulaşabileceğimize inanmıyorum açıkçası.
İnsanımızda bu bir gurur meselesi olduğundan oldukça abartılı cevaplar alınmış olabilir er kişilerden.

  • yagmurlu bir gun  (08.04.24 15:33:45)
@kahvedesu
Hpv dediğimiz şey siğil. Oldukça bulaşıcı, o kadar bulaşıcı ki bir otelde yıkanmamış bir havluya denk gelsen bile hpv kapabiliyorsun kullanılmış havludan,
Epilasyon merkezleri, hamamlar, havuzlar, ıslak alanlar hep riskli yerler.
Ayrıca tek eşli, ve sadece bir kişi ile beraber olmuş kadınlarda bile yaygınlığı çok fazla. Çünkü erkeklerin taşıyıp taşımadığı kolay kolay anlaşılmıyor.
Şu hpv ye hiv muamelesi yapmayın. Kadınların çoook büyük kısmı hayatında en az bir kere hpv olup iyileşiyor. Bu böyle aids gibi falan bi hastalık değil.
Ayrıca türkiyede genital siğilin görülme oranı amerikaya göre düşük çünkü orada her kadın hayatında siğil kapıyor bir dönem. Cinsel hayatları türklere göre çok daha aktif olduğu için herkes kapıyor, iyileşiyor etc.

Bu konunun bu kadar ciddiye alınmasının nedeni riskli türlerinin kanserle bire bir ilişkili olması.
Ama aşı da olsan risksiz türleri yayılmaya devam edecek .
Bu gözünde arpacık çıkması, dudağında uçuk çıkması gibi bi şey. Hpvli kadınların az olmaması herkesin çatır çatır seviştiği anlamına gelmiyor yani.
  • zimbirik  (08.04.24 15:52:08)
bir vurup üç saymışlardır.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (08.04.24 16:46:04)
dogru olma ihtimali var.

@speedy'nin soyledigi gibi tek gecelik iliskileri saymiyor olabilir diger ulkeler, dusuk geldi o kisim.
  • gule gule  (08.04.24 16:56:49)
zimbirik, havludan ondan bundan kapmadılar, sevgililerinden kaptılar.

Bir kız arkadaşım hpvli, buna rağmen partneri korunmasız birlikte oluyor, sonra da başkalarıyla yatıyor.
  • Kahvedesu  (08.04.24 17:02:57)