Bu mesleki terimin mesleki ingilizcede karşılığı nedir?

İnşaat mühendisliğinde “hakediş mühendisliği” kavramının terminolojik karşılığı nedir?

Dünyada hakediş hesaplamaları bir mühendislik dalı olarak görülmediği için yerine göre "payroll supervisor", yerine göre "contract specialist" diyerek olayın içinden çıkmak en güzeli.

  • archmage mahmut  (07.04.24 12:14:54)
Hakedis muhendisligi degil de hakedislerden sorumlu muhendis gibidir pozisyon. Hakedisler accruals diye gecer cogunlukla.

  • hrskrs  (07.04.24 13:09:03)
@arch hocam bu dedikleriniz muhasebeci departmanı gibi değil mi?

  • Unde bach canim  (07.04.24 15:22:25)
konu zaten muhasebe ile alakalı. inşaat firmaları proje bazlı çalışır çoğunlukla ama kimi projeleriniz 2-3 yıl sürer. tüm parayı proje bitince alırsanız firma batar. her ay veya çeyrek sonlarında şu kadar iş yaptık, projenin şu kadarını tamamladık, şu kadar parayı hakettik diye hesaplama yapması gerekecek inşaat firmasının ki aylık veya yıllık ödemeler alabilsin. sizden mühendis olarak bekledikleri de işin ne kadarını gerçekleştirdiğinizi raporlamanız olacak.

  • hrskrs  (07.04.24 15:28:14)
Progress payment engineer

  • dissendium  (07.04.24 16:58:06)