Sizce tesisatçıya az mı verdim?

Taharet musluğunun aç kapa kısmı bozuldu. Akşam üstü hırdavatçıdan musluk alıp değiştireyim dedim. Musluğu çıkardım ama yenisi duvarın içindeki boruya kısa geldi. Ara bir konektör lazımdı galiba. Dedim hiç ellemeden dükkana ve evime çağırdığım tesisatçıyı aradım. Akşam 10 demedi geldi sağ olsun. Ek malzemesini çantasından taktı. Borcun 50 lira malzeme artı ne verirsen abi dedi. 350 tl verdim. Karım da gecenin bir körü çağırdığın ustaya 350 lira mı verilir diyor. Sizce az mı vermişim? Nedir bunun piyasası? Az verdiysem aradaki farkı iban isteyip atsam ayıp olur mu ayrıca?

Yer: Bursa merkez

Vicdan azaplık bir azlık yok. Ben de öyle verirdim. İban istemek fazla aksiyon almak olur. Azına gittiyse bi dahakine telafi edersin.

  • benim bir gizli bildiğim var  (06.04.24 22:16:12)
Gayet iyi vermişsin

  • jackyr  (06.04.24 22:37:32)
Yeterli ya.

Belki çok kıyas edilecek bir durum değil ama geçenlerde araç yağ ve filtre değişimi için sadece işçiliğe kendim 250tl verdim.
Tabi gündüz vaktiydi :)
  • diyecevaplandı  (06.04.24 23:14:32)
4 lastik araç sök tak 500 lira iken verdiğin para normal bence. Vicdan azabı yapma

  • Topalordek  (06.04.24 23:37:49)
Tesisatçıya verdim diye okudum töbest. Yatsam iyi ederim.

  • geveze yazar  (07.04.24 00:16:01)
$10 ateslemissin. Ayni isin ederi burda, aksam 10'da herhalde $170-$300 civari olur saniyorum. Bunlar en iyimser rakamlar.

  • thetruenorthstrongandfree  (07.04.24 02:41:06)
yeterli.

  • adivar  (07.04.24 07:54:41)
İş, dükkandan git-gelle birlikte yarım saat-bir saatini almıştır tahminen. Yapılan ağır ya da ince ustalık gerektiren bir iş de değil, ben kadın kişisi olarak kendim yapıyorum. Brüt asgari ücret 90 lira desek, gece çalışması saatlik 135'e gelir. Siz bunun iki katından fazla vermişsiniz yani şikayet edilecek bir para vermemişsiniz.

  • gnosis  (07.04.24 13:09:34)
işin ağırlığı, zorluğu mevzu değil. adamın akşam saat 10'da evinden rahatını bozup senin evine gelip mesai yapması. 500 hak etmiştir en az. gidiş geliş masrafına değinmiyorum da 300 liraya hiçbir şey gelmez.

@gnosis bu adam sizin çalışanınız değil. ücreti asgari ücretten belirlemeniz doğru değil. ayrıca saat on'da dükkanda değildir bu adam evdedir.
  • paintov  (07.04.24 15:11:11 ~ 15:46:51)