[]

Klimalar arasında ne fark var? (Ucuz vs Pahalı)

Arkadaşlar selam. Bir klima alacağım da Vestel’e baktım, inverter motor, 10 yıl garanti, iyonizer filtre… aynı BTU’daki ve özelliklerdeki diğer markalardan (Samsung, Siemens, Mitsubishi) en az 10 ile 20k TL daha ucuz.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? İşlevsel olarak ne tür farklar oluyor?


 
herhangi bir teknolojik üründen farklı değil. samsung telefonla çin malı telefon da aynı işlevlere sahip ama birisi daha pahalı.

veya sinbo kettle 100 lira, wmf kettle 2000 lira. ikisi de su kaynatıyor.
  • kent sakini  (07.04.24 00:12:44) 
Vestelim kompresü sesli, diğerinin sessiz. Vestelin rüzgar kanatları gıcırtı yapar, diğeri süzülür. Vestelin min üflentisi yüksek, max düşük. Not vestel var.


  • hunharca ben  (07.04.24 16:51:11) 
Hocam genel olarak verimlilik farkı

Pahalı klimalar daha verimli örneğin samsung un 15.000 btu luk kliması 40m² salonu rahatlıkla soğutabiliyor fakat ucuz markanın 15.000 btu luk modeli bir türlü soğutamıyor durmadan çalışması gerekiyor

Ucuz markalar alırken avantajlı fakat uzun vadede elektrik de türkiyede çok pahalı olduğu için çok daha pahalıya gelmiş oluyor
  • grimavi  (07.04.24 16:56:19 ~ 16:56:49) 
parça kalitesi de farklıdır büyük ihtimalle. atıyorum vestel'deki bir parçanın ömrü 5 yılsa mitsubishi'deki parçanın ömrü 7 yıl olabilir.


  • hrskrs  (07.04.24 18:08:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.