E devlete giremiyorum, NFC doğrulaması yapmiyor.

Milyonlarca insan ayni sorunu yaşıyormus. Aradim konustum, sorunun ekran görüntüsünü mail atın dediler. Bin saat bekleyecek vaktim yok, acil bir belgeye ihtiyacım vardi. Ne yapmaliyim? Her sey guncel ve doğru. Ama asla nfc doğrulaması yapmıyor

Mübalağa diye bir sey duymussunuzdur hani?

  • sirisum  (05.04.24 15:42:43)
çok uğraştım, arkadaşlarımın telefonlarından e devlete tek tek girip denedim, sadece arkadaşın yanılmıyorsam ayfon 13ünden oldu. hemde öyle saniyesinde oldu ki ben bile inanamadım. şaka yapmaıyorum 15 gün e devlete girip nfc ile kimlik doğrulaması yapmak için uğraştım, dükkana gelen müşterilere bile abi senin telefondan e devlete girebilir miyim abi falan çekmeye başlamıştım.

  • Fodera  (05.04.24 17:41:28 ~ 17:42:17)
Kimlik sorunlu. Benim kimliğim nfc ile okunamıyorken aynı gün yenildiğimiz eşimin kimliği okunuyor. Farklı telefonlarda da denedik. Muhtemelen milyonlarca bozuk kimlik var böyle.

  • prole  (05.04.24 17:50:58)
Kimlik kartını mı okumuyor yoksa, okuyup hata mı veriyor? Benim telefonda sorunsuz sıkıntısız okuyor kartlarımı. Arkadaşımın ise kartı telefonun her yerinde gezdirdikten sonra ucunda köşesinde bir yerlerde okuduğunu gördük. Normalde okuması gerektiği yerlerde kesiliyordu.

Bu arada sistemde hata yok. Yani artık yok, ilk hafta biterken çözüldü o konu. İnsanlar tarama kısmına gelemiyor (çoğunlukla yönergeleri okumadıkları için) ya da geldiklerinde telefon veya kimlik yüzünden NFC konusunu çözemiyorlar. Hata bunlardan biri olabilir.
  • nawar  (05.04.24 19:12:09 ~ 19:12:32)
2 ayrı telefondan denedik olmadı
2 ayrı kimlik denedik olmadı
ptt ye gittik eki eki evet sorun var nfc ile çoğu kişinin olmuyor dediler
  • eja  (06.04.24 22:05:26)
E ben nasil alicam o zaman belgeyi ya. Saka gibi. Tarama asamasina kadar geliyorum, tarama yaptığında saniyesinde hata veriyor, yeniden dene diyor. Mobil imza ile mi yapsak napsak

  • sirisum  (06.04.24 22:09:54)