Bu hangı araba?

Tıra arkadan carpmıs, araba mahvolmuş. Yüksek hızın sebep oldugunu düşünüyorum.

Volvo filan mı yoksa? Cıkaramadım bir türlü.

www.sozcu.com.tr

Nissan xtrail galiba.

  • logisticsmanager  (30.03.24 21:30:07)
Nissan xtrail evet :/

  • chicha_v2  (30.03.24 21:34:42)
Araç nissan x-trail.

Resimler de çok ayrıntı olmasa da , kaporta görevini yapmış ve darbeyi emmiş gibi gözüküyor.

Haber içeriğinde aynı istikamette seyir halinde diyor. Tırlar ortalama 70-80 ile gidiyor. yolun durumuna göre daha da hızlı gidebilir elbette. araç 180 ile gidiyor bile olsa ki, o yol 180 lik yol değil. maksimum 120-130 dan sonra tedirgin eder (2 şerit var)

tahminen birbirlerine göre hızları 40-50km/h den fazla değildir. 40-50km/h hız için biraz fazla dağılmış. Zaten daha hızlı olsaydı, tavanı komple süpürürdü diye düşünüyorum.

resimlerden gördüğüm arkadan çarpmanın dışında araçta sanki direğe ortadan çarpmış gibi bir deformasyon var. tırın sol arka tekerleğine ortadan girmiş hissiyatı yaratıyor.

ya tır ani fren ile durmuş, ya da sağ şeritte park halinde olabilir (seyir hali muhabbeti tır şöförü açıklaması olabilir)
  • janavarorion  (30.03.24 21:51:49 ~ 21:52:25)
Kuzey Amerika'daki Nissan Rogue'a benziyor.

Bu kazalarin olume sebebiyet vermesinin en buyuk sebebi tirlarin ya da kamyonlarin arkasinda "guard rail" ya da "under rail" denen demir korumanin olmamasi. Bu parcanin olmamasi kazanin olumlu olmasina sebep oluyor.

Parca su: www.freightwaves.com

Ikinci sebep, tirin arkasinda takip mesafesini korumadan seyreden aracin onunu gormesi imkansiz. Tir acil bir sekilde fren yapsa, arkasindaki arac buyuk ihtimalle tirin altina girer.
  • thetruenorthstrongandfree  (30.03.24 23:18:56)
euroncap ratingleri de gayet iyiymiş aracın.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (31.03.24 02:13:59)