2. Kopegi sahiplenmek

Tecrubesi olanlar yazabilir mi? Tesekkurler

Bende var iki tane. Bir yandan çok iyi oluyor çünkü birbirlerine arkadaşlık ediyorlar. Ama senin açından zorlukları olabilir. Evde daha çok dağınıklık, gezdirmede zorluk, daha fazla sorumluluk gibi...

Yine de hayatı bambaşka hale getiriyor keratalar.
  • le wild girl appears  (30.03.24 03:07:52)
Birbirlerini kiskandilar mi?

  • chezsoi  (30.03.24 03:57:13)
bende de 2 tane vardı 12 yıl kadar. küçük ırk varken büyük bir köpek daha sahiplendik. küçük olan çok kıskandı. eve ilk getirdiğimde büyük olana çok havladı, bana da küstü. sonra bir gün baktım beraber oynuyorlar. kıskanması sebebiyle sıra önce hep küçükte sonra büyükteydi. tasma takarken, severken, yürüyüş sonrası yıkarken vs. büyük olan biz dahil hiçbir şeyi umursamadığından, sevmek için zorla mıncırdığımızdan yani, küçük olan kendini konum olarak çok tehditte hissetmedi. ona rağmen hep bir ilgi peşindeydi biz büyüğü severken. kıskançlık konusu böyleydi.

büyük olan sebebiyle apartmanlarda ve muhitte (bahçelievler, fatih) zorluk çektik, korkutucu tipi de yoktu akbaş kırmasıydı, aşırı sakin bir köpekti yine de ev değiştirip durduk. bizim de toyluğumuza geldi şimdi olsa asla çıkmam evden. ama sayesinde müstakil eve geçtik rahat ettik :)

iki köpeği yürütmek zorluyor, ama alışılıyor. tatillerde pansiyona bırakırken ücret 2 katına çıkıyor.

aklıma gelen negatif yönler bunlar. ama keşke imkanım olsa da daha fazla köpeğim olsa :) özellikle bir canlıyı daha kurtarmanın verdiği huzur, mutluluk tüm hepsine değer. ve çok seviliyorlar. tam 2 ay önce öldü büyük köpeğim. küçük olan teselli oldu, o olmasa belki daha da kötü olacaktım bilmiyorum.
  • pide  (30.03.24 07:03:39)
bende de 1 kedi 1 büyük köpek var. 1er tane daha alayım istiyorum. yalnız kalıyorlar da çekişniyorum işte. gezdirme açısından

  • ShadowOfMoon  (30.03.24 13:19:59)
Su an tek köpeğim var bundan öncesinde iki tane köpeğim vardı. Gezdirme işi zor hakkaten bir de komut vermek daha zor oluyor. Şimdi bitanesi bile fazla geliyor gözüme

  • mirty  (30.03.24 13:55:37)
Kaybin icin uzuldum, zor :( bizimki arkadas edinemiyor biraz da o yuzden ama kiskanc bir yandan da..

  • chezsoi  (30.03.24 19:08:45)
Kediyi ben de dusundum ama yine oynamazlar belki diye cekindim, bizimki havliyor kedilere...

  • chezsoi  (30.03.24 19:09:31)