Muhasse - Sgk erken ödeme indirimi her zaman olmuyor mu?

Merhaba, küçük bir işletmem var. Bu ayki çalışan Sgk ödemesini yapacağım sırada henüz ay bitmemesine rağmen indirim göremiyorum. Muhassebeciye sorduğumda "bazen indirim oluyor, bazen olmuyor" dedi. Bizi mi koparıyor yoksa bu bilgi doğru mu?

ben de benzer durumla karşılaşıyorum. hiç geciktirmedim ödemeyi bugüne kadar. bazen indirim görebiliyorum bazı aylarda indirim olmuyor. en son ödememde bir indirimle karşılaşmadım :(

  • exlibris  (29.03.24 16:38:02)
bahsettiğiniz indirim tahakkuk fişinde görünen 5510 indirimi değil de, bankada ödeme esnasında çıkan indirim ise muhasebeciniz haklı.

ben hayatımda sgk kadar lakayıt bir kurum görmedim. bu ay indirim yapmazlar, gelecek ay da yapmazlar, sonraki ay üç aylık birden indirirler. bunun bir düzeni yok. tamamen boktan sistemleri nasıl uygun görürse öyle.

edit: evet benim mükelleflerden de dönüşler aldım gün içinde, ödedik indirim yapmadı diye. muhasebe forumlarında da "6661 asgari ücret desteği ne zaman yansır bilgisi olan var mı" diye sorular gördüm.

yani evet, bu ayın indirimi sisteme yansımamış. son gün yansır mı, bu ayı pas mı geçer onu bilemiyoruz.
  • kibritsuyu  (29.03.24 17:08:43 ~ 30.03.24 01:57:21)
Ben de karşılaştım, seçim öncesi para lazım galiba :)

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (29.03.24 18:10:13)
Cuma ve cumartesi indirim görünmüyordu ama bu sabah indirimli olarak ödeyebildim.

  • onepointzero  (31.03.24 05:12:26)